Paliwa i oleje

2 miesiące temu  08.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Niezależny, ale z wielkim wsparciem – warsztatowe historie PETRONAS

Auto Service RONDO to znany na mapie Kalisza serwis samochodowy. Słynący nie tylko z jakości oferowanych usług, ale także z uwagi na swoją 50-letnią historię, w której występował m.in. jako Polmozbyt. W tym roku ten duży punkt przeszedł kolejną ewolucję, stał się pierwszym w Polsce flagowym warsztatem znanej z Formuły 1 marki, PETRONAS Lubricants International . Jak mówi dyrektor, Andrzej Anczykowski, fundamentem współpracy jest przede wszystkim zachowanie biznesowej niezależności. Dowiedz się więcej o historii tego wielkopolskiego przedsiębiorstwa i kompleksowej metamorfozie w naszym artykule!

Tym razem nasze warsztatowe historie są dość wyjątkowe, bo mamy do czynienia z prawdziwą ewolucją na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Właśnie taki proces ma za sobą i pewnie również przed, znany kaliski warsztat Auto Sevice RONDO. Zlokalizowany przy ulicy Podmiejskiej zakład to prawdziwe serce technicznego świata Kalisza i jednocześnie punkt znany wielu mieszkańcom. Co czyni go wyjątkowym i jakie przeszedł przeobrażenie?

50 lat to niezły początek

AS RONDO nie zawsze miał taką nazwę i nie zawsze taką formułę działania jak teraz. Nie zawsze był również udekorowany logotypami PETRONAS. Przede wszystkim warsztat był niegdyś filią Polmozbytu, gdzie kaliszanie odbierali swoje długo wyczekiwane Polonezy oraz Fiaty 125 i 126p. Następnie w okresie transformacji, w 1990 roku powstała tu spółka pracownicza i z jednostki gospodarki minionej epoki, firma zaczęła funkcjonować jako spółka prawa handlowego. Obecnie w warsztacie pracuje sporo osób działających również w czasach jego poprzednich odsłon. Już w XXI wieku do RONDO dotarł za to przedstawiciel znanej z torów F1 firmy PETRONAS, która stale rozwija w kraju sieć partnerską i tak zaczęła się współpraca stanowiąca kolejny kamień milowy w dziejach przedsiębiorstwa.

Na wiosnę 2023 roku serwis stał się pierwszym w Polsce flagowym warsztatem PETRONAS, a premierę tego nowego otwarcia uwieczniła zarówno wizyta przedstawicieli marki olejowej, jak i driftowe show Karoliny Pilarczyk. Zaprezentowane zostały również po raz pierwszy w Polsce nowe opakowania Bag in Box, pozwalające na redukcję o 92%, tak potrzebną w dzisiejszych czasach.

Współpraca, która ma sens

Nowe otwarcie w historii wielkopolskiego warsztatu nasuwa wiele pytań, między innymi o niezależność biznesową, benefity i opinie kadry zarządzającej. W przypadku Auto Service RONDO jest to temat, który zachęca do podjęcia takich działań inne warsztaty.

- Wszystko zaczyna się od ludzi. Do nas pewnego dnia dotarł przedstawiciel firmy PETRONAS, który jest nie tylko doskonałym handlowcem, ale również osobą znającą nasz biznes. Pan Michał Komorowski rozpoczął współpracę i ta zaczęła się ona coraz bardziej rozwijać. Zdecydowanie oceniam ją bardzo wysoko, dlatego że przedstawiciele firmy potrafią dostrzec, że istotny jest nie tylko sam produkt, ale również przekaz dotyczący pełnego informowania, szkolenia produktowego. To są również działania będące wsparciem dla warsztatu, który ten produkt sprzedaje. Jednocześnie chcemy być warsztatem niezależnym, budującym własną politykę całego motoryzacyjnego miasteczka. A to z PETRONAS jest jak najbardziej możliwe, co bardzo docenia każdy z nas. – mówi Andrzej Anczykowski, dyrektor zarządu Auto Service RONDO w Kaliszu.

Działania z PETRONAS są kolejnym krokiem rozwoju warsztatu nie tylko w warstwie dostaw i przy szkoleniach pracowników. Wraz z tytułem „okręgu flagowego” zmienił się również wygląd wiekowego serwisu, który obecnie nie ma się czego powstydzić. Estetyczne plansze z nazwami stanowisk, logotypy niczym zdjęte z padoku Formuły 1 i przyjemna paleta kolorów tylko zachęcają, żeby odwiedzić serwis przy Podmiejskiej. A czeka tu na kierowców 20 stanowisk i trzy tysiące mkw zadaszonej powierzchni roboczej. Na terenie firmy funkcjonują również dwie stacje kontroli pojazdów, które co roku odwiedzają obowiązkowo kierowcy. Firma pełni także ważną funkcję społeczną w Kaliszu, bo od dziesiątek lat współpracuje z miejscowym Zespołem Szkół Samochodowych.

Sieć partnerska czeka na kolejne historie

Przykład 50-letniej historii AS Rondo to tylko jeden z setek różnych przykładów współpracy w ramach sieci warsztatowej. Tak naprawdę takie działania podjąć mogą zarówno duże przedsiębiorstwa z historią, jak i mniejsze warsztaty niezależne. Z pewnością rozpoczęcie takiej przygody może okazać się nową kartą w rozdziale biznesu. Jeśli chcielibyście przenieść swój warsztat na nowy poziom, lub znacie punkt, który byłby zainteresowany takim rozwojem, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami PETRONAS w Polsce.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony