Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

NOVOL i Subaru w sezonie 2007

Firma Novol podpisała umowę z Subaru Poland Rally Team, na mocy której Novol został oficjalnym partnerem zespołu rajdowego w sezonie 2007. Jego barwy reprezentować będą: aktualny mistrz Polski Leszek Kuzaj z Jarosławem Baranem, Sebastian Frycz z Jackiem Rathe oraz Szymon Ruta z Dariuszem Burkatem. Zawodnicy będą startować specjalnie przygotowanymi samochodami Subaru Impreza w najnowszej specyfikacji N12. Umowa obejmuje cały cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz sześć startów załogi Leszka Kuzaja w Mistrzostwach Świata w klasie PCWRC. Tegoroczny sezon RSMP rozpoczął się od bardzo widowiskowego, zimowego Rajdu Magurskiego, w którym duży sukces i sześć punktów zapisali na swoim koncie Sebastian Frycz i Jacek Rathe. Załoga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz grupy.
- Bardzo się cieszę z sukcesu. Moja Impreza spisywała się bez zarzutu. Bardzo dobrze czuję się w tym samochodzie, nie męczę się, nie szarpię się z nim. Miałem również doskonały serwis, za co wszystkim mechanikom bardzo dziękuję - powiedział na mecie Sebastian Frycz.

Natomiast Leszek Kuzaj z Jarosławem Baranem nie mogą zaliczyć udziału w 3. Rajdzie Magurskim do udanych. Krakowska załoga wygrała wprawdzie największą liczbę oesów, ale w klasyfikacji generalnej musiała zadowolić się dopiero 16 pozycją. Kolejny start zespołu w Polsce to Rajd Elmot w maju.

Subaru Poland Rally Team jest aktualnym mistrzem Polski w klasyfikacji indywidualnej kierowców, zespołów sponsorskich oraz producentów.