nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  02.10.2021, ~ Michał Żak,   Czas czytania 2 minuty

Nowa nazwa IVECO Group oraz zapowiedź nowej organizacji

Nowa organizacja On-Highway nabiera realnego kształtu, jako globalna firma, której zadaniem jest ochrona, wspieranie i rozwój ośmiu marek.

To nowa spółka IVECO Group, której nowe logo jest kolejnym krokiem w kierunku zakończenia wyodrębnienia tej działalności z CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI), co ma nastąpić na początku 2022 roku.

Nową rzeczywistość prezentuje nowe logo firmy, które przedstawia IVECO Group jako spółkę holdingową. Dzięki delikatnemu i dyskretnemu projektowi, logo to kładzie nacisk na marki, które się w nim zawierają i składa hołd ich bogatemu i wspólnemu dziedzictwu, wyraźnie wyznaczając ich wspólną drogę. Nazwa ta podkreśla też długą drogę, którą pokonały te przedsiębiorstwa i w roku 1975 stworzyły Industrial VEhicles CORporation.

Logo

Wyjątkowa tożsamość marek i silne skupienie grupy na biznesie zostały podkreślone w nowym logo poprzez ostre linie czcionki. Kolor szary przywołuje poczucie stabilności i silnego przemysłowego DNA marek, wskazuje na skromną ale niezwykle pracowitą drogę, jaką pokonała firma, na jej determinację do osiągania wyznaczonego celu. Niebieska kropka między „IVECO” i „Group” przerywa schemat kolorów, wskazuje na przyszłość, którą charakteryzuje zrównoważona innowacja. Niebieska kropka nowego logo zlokalizowana w środku, dodaje dynamiki całemu elementowi graficznemu, sugeruje równowagę i jednocześnie zwraca uwagę na szczegóły, tak jak portfolio marek IVECO Group.

Poniżej logo głównego znajdują się nazwy poszczególnych marek, prezentowane w jednej linii. W centrum Grupy znajduje się marka IVECO: pionierski producent pojazdów użytkowych, który projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych oraz FTP Industrial, rdzeń IVECO Group, który dostarcza zaawansowane silniki i skrzynie biegów dla swoich siostrzanych marek oraz pozostaje światowym liderem w dostarczaniu technologii układów napędowych klientom z branży rolniczej, budowlanej, morskiej, produkcji energii oraz pojazdów użytkowych.

Obok IVECO i FTP Industrial znajdują się: IVECO BUS - producent autobusów Premium oraz HEULIZ. Dalej IVECO Defence Vehicles - producent wysokospecjalistycznego sprzętu obronnego, w tym pojazdów militarnych; ASTRA – światowy dostawca ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; MAGIRUS – renomowany producent pojazdów i sprzętu pożarniczego i wreszcie IVECO CAPITAL - wsparcie finansowe dla marek IVECO Group, umiejscowione strategicznie na początku linii marek. Dział usług finansowych będzie w rzeczywistości stanowić kamień węgielny dla nowej marki IVECO Group, zwłaszcza w obszarze alternatywnych źródeł zasilania.

Fot. IVECO Group

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony