Lakiernictwo i blacharstwo

3 miesiące temu  30.01.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Nowatorski system mieszania lakierów

Każdy kubek w Indasa Mixing System (IMS) to także wyraźna podziałka gwarantująca dokładne proporcje mieszania

Grupa Indasa wprowadza na rynek profesjonalny system mieszania, którego celem jest zmiana sposobu aplikacji lakieru w warsztacie lakierniczym. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów mieszania ten składa się z dwóch części: kubka i pokrywki z wbudowanym filtrem.

W pistoletach lakierniczych niskociśnieniowych z górnym kubkiem stosuje się filtry umieszczane w otworze wylotowym zbiornika. Takie rozwiązanie zapewnia wstępną filtrację materiału lakierniczego, który trafia bezpośrednio do kubka górnego pistoletu malarskiego.
Tu jest inaczej. System mieszania Indasa (IMS) to zintegrowany filtr z pokrywą kubka. Nie posiada wkładek, więc lakier można wymieszać bezpośrednio w kubku, a następnie bezpiecznie zamknąć płaską pokrywką.
Portugalska firma, wprowadzając swój autorski system mieszania, nie bez powodu zachęca profesjonalistów z branży lakierniczej komunikatem: zoptymalizuj swoją aplikacje lakieru dzięki systemowi mieszania Indasa Mixing. Gdzie tkwi przewaga nowatorskiej propozycji? Otóż wystarczy jeden IMS, a dzięki gamie adapterów rozwiązanie to stanie się kompatybilne z wieloma posiadanymi przez nas pistoletami natryskowymi.
– System mieszania Indasa to inauguracyjne wejście firmy do kabiny lakierniczej. Zaprojektowany z myślą o wydajności, IMS optymalizuje przepływ materiału i zapewnia spójne przenoszenie lakieru bez wpływu na kolor i krycie – podkreśla Marek Żylewicz, specjalista ds. marketingu Indasa Polska Sp. z o.o. – To nie tylko większy obszar filtracji aplikowanego lakieru czy też szybki i bezbłędny montaż pistoletu.
System nie posiada papierowych wkładek filtrujących, więc lakier można wymieszać bezpośrednio w kubku, a następnie bezpiecznie zamknąć pokrywką z filtrem. Potem pozostaje tylko wybrać odpowiedni adapter, by zamocować pistolet lakierniczy. Po skończonej pracy mamy możliwość układania w stosy takich kubków – to akurat zasługa płaskich pokryw i wytrzymałych kubków.
To nie tylko schludne rozwiązanie do przechowywania. To także nowoczesne podejście do zarządzania magazynem materiałów lakierniczych w warsztacie. Każdy taki kubek ma wyznaczony obszar do oznaczenia kodem lakieru, co ułatwia identyfikację w celu wykorzystania w przyszłości. Rozwiązanie opracowane przez Indasa to także płaska zaślepka zapewniająca większą stabilność przechowywania przygotowanych lakierów.
Wyeliminowanie papierowych filtrów to niemała rewolucja. Rolę tę przejęły pokrywki z wbudowanym filtrem. W systemie IMS są dostępne z dwiema opcjami filtrów (125 µm w kolorze niebieskim i 190 µm w kolorze przezroczystym). Co więcej, mając na uwadze wydajniejszą pracę, kubki są dostępne w 4 pojemnościach (200 ml, 400 ml, 600 ml i 800 ml) oraz z szeroką gamą adapterów. Aby znaleźć odpowiedni adapter do pistoletu natryskowego, zeskanuj kod QR lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem Indasa.
Bez wątpienia debiutujące rozwiązanie w postaci dwuczęściowego systemu to czystsze środowisko pracy. Jest tak, skoro jednorazowy system mieszania to czyste części przy każdej pracy.
– Nasz prosty, dwuskładnikowy system nie tylko przyspiesza mieszanie lakieru i skraca czas przygotowania, eliminuje także potencjalne problemy z montażem. Dodając IMS do naszego koszyka produktów, w dalszym ciągu przesuwamy granice w zakresie tego, jak Indasa może poprawić wydajność i produktywność w warsztacie lakierniczym. Opracowaliśmy dwie opcje filtrów w czterech pojemnościach kubków mieszających, co jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich zastosowań, niezależnie od tego, czy chodzi o naprawy punktowe, czy duże prace w kabinach lakierniczych – wyjaśnia menedżer techniczny grupy Indasa Humberto Plácido.
– Wprowadzenie IMS doskonale wpisuje się w naszą strategię programu Process to Profit. Wzmacnia to sposób, w jaki marka Indasa rozwija gamę swoich produktów związanych z wydajnością przeznaczonych dla profesjonalnych warsztatów blacharsko-lakierniczych. Świadczy to o naszym zaangażowaniu w dostarczanie know-how i rozwiązań rynkowych w celu maksymalizacji wartości dla klienta – dodaje Andrew Tindall, dyrektor handlowy grupy Indasa.


Zoptymalizowany przepływ materiału lakierniczego to jedna z zalet ultradźwiękowego mocowania filtra w pokrywie kubka, który zwieńczony jest zaworem SMART

Fot. Indasa

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony