Firma NSK wdraża nowy system kodów kreskowych. Pozwoli on na identyfikację wszelkich defektów jeszcze przed wysłaniem produktu do klienta końcowego.
Wprowadzenie dwuwymiarowych kodów kreskowych pozwala na zapisanie w kodzie znacznie więcej informacji. Dzięki temu, oprócz zamieszczenia numeru seryjnego lub numeru partii, możliwe jest również dołączenie daty produkcji, wartości bicia osiowego i promieniowego oraz informacji o obciążeniu wstępnym i technice obróbki. Wszystkie te dane mogą być obecnie naniesione laserowo na każdym poszczególnym łożysku, co daje zarówno NSK, jak i klientom prawie natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji. Dane te umożliwiają np. określenie łącznej liczby produktów dotkniętych wadą. W przeszłości liczbę takich produktów można było zawęzić najdalej do pojedynczej partii lub dnia produkcji. Dostarczając w czasie rzeczywistym raporty o materiałach, komponentach, operatorach maszyn i zmianach, system może być wykorzystany do identyfikacji dokładnych ilości części, które mogły ucierpieć (np. na skutek niewłaściwych ustawień maszyny) i umożliwić odstawienie tych części do wyjaśnienia.
Dla NSK kodowanie stanowi element procesu produkcyjnego i jest wykorzystywane do budowania bazy danych produktów, jak również tworzenia etykiet produktowych, umieszczanych na opakowaniu zewnętrznym. Włączenie wiadomości na temat każdego wyprodukowanego łożyska do systemu danych produkcji zapewnia także ważne narzędzie kontroli jakości. Utrzymując coroczne inwestycje w badania i rozwój, firma NSK inwestuje także w usprawnianie magazynowania i wysyłki, co pozwala na bardziej efektywną obsługę klientów. Firma utrzymuje milionowe zapasy w Wielkiej Brytanii, co gwarantuje nie tylko doskonałą jakość, ale także najlepsze możliwe czasy dostaw dla większości produktów z bardzo szerokiego asortymentu.
Komentarze (0)