Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Nowe oblicze Precyzji

15 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie reprezentacyjnego salonu firmowego Precyzji w Bydgoszczy. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta przy ulicy Gdańskiej, obok głównej siedziby firmy.

Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli lokalnego środowiska motoryzacyjnego regionu oraz grono przyjaciół i sympatyków tego działającego od 57 lat producenta i dostawcy wyposażenia warsztatowego. Uroczystość poprowadził prezes Maciej Lipski, reprezentujący ,,Precyzję-Service”, która w imieniu Grupy Precyzja występuje na rynku i prowadzi obsługę serwisową. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Edward Hartwich wraz z kierującym od wielu lat całą Grupą Precyzja prezesem Andrzejem Bukowskim.



Wśród zaproszonych gości byli szefowie stacji dealerskich, właściciele warsztatów serwisu ogumienia, dyrektorzy szkół samochodowych i przedstawiciele władz miasta. Na czas spotkania w pomieszczeniu, które spełniać będzie jednocześnie funkcję nowoczesnego salonu sprzedaży i biura technicznego, udało się zgromadzić aż cztery generacje urządzeń do pomiaru geometrii kół samochodowych, produktów, które są od ponad 40 lat domeną Precyzji. Zainteresowanie budził towarzyszący od 1960 roku rozwojowi rodzimej motoryzacji doskonale zachowany przyrząd optyczny PKO–4, którego wyprodukowano w Bydgoszczy aż 24 000 egzemplarze, na którym szlify zdobywały co najmniej dwa pokolenia specjalistów diagnostyki podwozia. Prezentowano także powszechny dziś w stacjach kontroli pojazdów przyrząd laserowy GTO, a także dwa urządzenia komputerowe, w tym najnowszy produkt współpracującej od kilku lat z Precyzją włoskiej firmy Corghi.



Prezentacja najnowszego osiągnięcia firmy Corghi, tj. systemu geometrii pasywnej o handlowej nazwie BlackTech oraz fakt przyznania certyfikatu ITS na to urządzenie, było drugim ważnym celem tego spotkania. Pracownicy Precyzji demonstrowali i omawiali działanie tego urządzenia. W swoich wypowiedziach zaznaczali, że ożywienie gospodarcze i optymizm, jaki zapanował ostatnio w polskich warsztatach samochodowych, już dziś nakazuje klientom zakładać w planach inwestycyjnych zakup urządzeń z rodziny geometrii pasywnej. W pomieszczeniach salonu znalazło się także miejsce na najnowsze modele urządzeń do serwisu ogumienia, wyważarki i demontażownice Corghi, które mają już ugruntowaną pozycję wśród polskich serwisów dzięki wysokiej jakości i nowatorskim rozwiązaniom technicznym. Z kolei na dużym ekranie zaprezentowano jako nowość na rynku oprogramowania warsztatowego, pierwszą wersję popularnego programu AUTODATA w formie elektronicznej i polskiej wersji językowej. Precyzja szczyci się nieprzerwaną współpracą z tym brytyjskim wydawnictwem od 1990 roku.



Jako całkowitą nowość na naszym rynku przedstawiono kompleksową ofertę na regały do wielopoziomowego przechowywania kół klientów (system Scholz) serwisu w trybie wymiany sezonowej lato/zima. Miłym przerywnikiem był nagradzany oklaskami występ solistki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która zagrała na wiolonczeli wiązankę utworów dawnych i współczesnych mistrzów. Znalazł się także czas, aby zgromadzeni goście obejrzeli film prezentujący historię dokonań i rozwój firmy w minionych sześciu dekadach istnienia z zaznaczeniem, że niektórzy przedstawiciele załogi już w trzecim pokoleniu kontynuują rodzinne tradycje pracy w Precyzji. Mówcy w swoich wystąpieniach wspominali kolejne etapy działalności firmy, której początek dała spółdzielnia pracy powstała w wyniku przymusowej kolektywizacji rzemiosła pod koniec lat 40. XX w., a następnie jak to z czołowego dostawcy urządzeń diagnostyki samochodowej na rynku RWPG przemieniła się w prężnego producenta i dostawcę, którego sprzęt pracuje w 20 000 polskich warsztatów samochodowych, będąc jednym z najważniejszych oferentów na dynamicznie rozwijającym się rynku techniki warsztatowej.



Z dumą podkreślano, że wyroby Precyzji cieszą się dziś uznaniem nie tylko na rodzimym rynku, bo w 2007 roku dostarczono pierwsze 11 sztuk polskich urządzeń do pomiaru geometrii kół na najbardziej wymagający rynek szwajcarski.
B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony