W ofercie spółki NTS pojawiły się kabiny Millibar 2.0 oraz Energo-S.
Pierwsze z wymienionych urządzeń skonstruowano na potrzeby małych i średnich warsztatów lakierniczych. Nowa kabina wyposażona została w mocniejszy agregat nawiewowo-wyciągowy, pochodzące z siostrzanych jednostek USI sterowanie elektroniczne ECS oraz wzmocnione oświetlenie. Moduł sterujący ECS gwarantuje:
- łatwą i bezawaryjną obsługę,
- programowanie automatycznych i powtarzalnych faz pracy,
- doposażenie kabiny w sterowanie inwerterowe i palnik gazowy otwartego płomienia.
W celu wydłużenia żywotności filtrów i większej kontroli ciśnienia, promieniowa turbina wyciągowa zastąpiona została przez turbinę odśrodkową.
Kabina produkowana jest w wymiarach 7 m x 4 m x 2,8 m z 3-skrzydłową bramą wjazdową, ruchomym wieszakiem do elementów oraz drzwiami serwisowymi. Powyższe cechy sprawiają, że kabina Millibar 2.0 jest urządzeniem charakteryzującym się wysoką jakością i trwałością konstrukcji. Dodatkowym atutem jest jej atrakcyjna cena.
Kolejną nowością jest kabina Energo-S, nad którą firma USI rozpoczęła prace w ubiegłym roku. Zwieńczeniem wysiłków inżynierów z Werony jest innowacyjna kabina wyposażona w nowoczesny panel Tronic TOUCHpad, sterowanie inwertorowe oraz zaawansowany agregat RAC150 (2x11 kW), znany z „topowego” Chronotecha. Przepływ na poziomie roboczym 33-35 tys. m3/h pozwala wykorzystać model Energo-S zarówno w dużych serwisach lakierniczych, jak i zakładach przemysłowych.
Ofertą objęty jest również agregat RAC150 XP ze zwiększonym przepływem do 41 tys. m3/h, w szczególności polecany do urządzeń o większych wymiarach. Kabina produkowana jest w standardowych wymiarach 7 m x 4 m x 2,8 m oraz 8 m x 4 m x 2,8 m. Dostępne są również gabaryty dobrane do indywidualnych preferencji klienta.
Cechą wspólną kabin USI Italia jest szeroka, 3-skrzydłowa brama wjazdowa, drzwi serwisowe w standardzie, jak również wzmocnione oświetlenie (1856 W). Połączenie sterownika TOUCHpad z falownikami znacząco wpływa na ograniczenie poboru energii elektrycznej (ok. 30%), a doposażenie w palnik bezpośredniego płomienia pozwala oszczędzić 55% kosztów opału. Każda z zaprogramowanych faz pracy wykorzystuje zmienną charakterystykę zasilania, pobierając optymalną moc jednostki do wykonywanej czynności.
Cechą wspólną Energo-S i Chronotech jest możliwość programowania ustawień indywidualnych. W panelu Tronic Touchpad można wprowadzić 10 programów własnych, różnicując każdy pod względem technologii materiału, oraz własnych preferencji. Wszystko to sprawia, że pomimo agregatu o dużym przepływie, kabina wykorzystuje relatywnie mało energii w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami o podobnych parametrach.
Więcej na stronie dystrybutora: www.nts.com.pl
Komentarze (0)