Lakiernictwo i blacharstwo

7 miesięcy temu  23.10.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Nowy wymiar szlifowania i polerowania

Kilka miesięcy temu nasza redakcja uczestniczyła w wydarzeniu Global Media Event Indasa 2023. Już wtedy padła zapowiedź wprowadzenia na rynek zupełnie nowej gamy narzędzi i wysoko wydajnych materiałów ściernych

Za nami premiera elektronarzędzi Indasa E-Series Pro X i nowej linii materiałów ściernych Mesh Line. Najnowsza propozycja marki Indasa to trzy innowacyjne produkty, które wyróżniają się technologią i solidną konstrukcją, gwarantując wysoką wydajność i doskonałe wykończenie. To także nowe w 100% biodegradowalne opakowania produktów.

Portugalska Indasa produkuje materiały ścierne, ale też narzędzia dla fachowców zajmujących się renowacją powierzchni karoseryjnych. Ten wiodący producent wysoko wydajnych technologii prezentuje nowy wymiar szlifowania i polerowania. Narzędzia Pro X to siła, która spotyka się z precyzją materiałów eksploatacyjnych Mesh Line.
Ta najnowocześniejsza linia elektronarzędzi, zbudowana z myślą o precyzji i wydajności, została zaprojektowana, aby wynieść pracę profesjonalistów z branży rzemieślniczej na nowy poziom doskonałości. Każde narzędzie z gamy Pro X reprezentuje zaangażowanie firmy Indasa w zapewnianie najwyższej wydajności. Rygorystycznie testowane i zaprojektowane narzędzia zapewniają niezwykłą moc, precyzję i trwałość – cechy niezbędne do osiągnięcia doskonałych wyników. Seria Pro X to narzędzia inspirowane najnowszą technologią i o solidnej konstrukcji.
Główna siedziba firmy w Aveiro w Portugalii jest nie tylko miejscem produkcji gamy rozwiązań dla fachowców z branży automotive. To tu w wyniku prac laboratorium badawczo-rozwojowego i co najważniejsze – ośrodka szkoleniowego Indasa Academy – powstają pomysły maksymalizujące wydajność i rentowność warsztatów branży motoryzacyjnej.
– W wielu przypadkach odpowiedzialność za efekt końcowy lakierowania renowacyjnego spoczywa na osobie odpowiedzialnej za wykończenie powierzchni. Posiadanie najlepszego możliwego sprzętu nigdy nie było tak istotne – z debiutem serii Pro X nie oferujemy tylko narzędzi. Oferujemy nowy standard doskonałości, na którym mogą polegać profesjonaliści – mówi Andrew Tindall, dyrektor handlowy Grupy Indasa. – Seria Pro X ma na celu na nowo zdefiniować sposób, w jaki profesjonaliści podchodzą do powierzonych im zadań. Jesteśmy pewni, że docenią inteligentne funkcje, intuicyjne sterowanie i ergonomikę elektronarzędzi. Włożyliśmy wiele wysiłku, by opracować konstrukcje usprawniające przepływ pracy, minimalizujące przestoje i optymalizujące ogólną wydajność.
W toku wspomnianych prac powstała seria narzędzi Pro X. Wszystkie trzy tworzą nową markę rozwiązań dla profesjonalistów.

Nowy ekosystem dla profesjonalistów
W każdym warsztacie najbardziej pożądanym narzędziem jest szlifierka elektryczna o dużej mocy i znikomych wymaganiach konserwacyjnych. Pro XS 150-3/5 skrywa silnik bezszczotkowy o mocy 400 W. Ta szlifierka orbitalna dostępna jest w dwóch specyfikacjach – skok 3 mm i 5 mm.
Elektryczna szlifierka wyróżnia się innowacyjną technologią – mowa o znikomym wytwarzaniu ciepła. Ten walor docenimy podczas intensywnej pracy, gdyż ergonomiczny uchwyt nie nagrzewa się. Inżynierowie chwalą się idealną równowagą komfortu użytkowania – niski poziom wibracji idzie w parze z małą wagą szlifierki (1,4 kg).
Solidna konstrukcja Pro XS 150-3/5 to także mechaniczne pokrętło prędkości (4000-10 000 obrotów) i hamulec dysku. Narzędzie jest oczywiście kompatybilne z systemem dysków ściernych Ultravent marki Indasa.
Polerka orbitalna Pro XP to również ergonomiczne narzędzie. Zmienna i miękka regulacja prędkości startu zapewnia maksymalną wydajność dla pozbawionego hologramu, nieskazitelnego wykończenia. Funkcja miękkiego startu pozwala na płynniejszą pracę. I tu znajdziemy mechaniczne pokrętło obrotów. To solidne narzędzie skrywa silnik o mocy wyjściowej 420 W. Polerka mimośrodowa Pro XP powstała z myślą o intensywnej pracy bez obaw o przegrzanie napędu. Współpracuje z padami polerskimi o średnicy 150 mm (skok polerski to maks. 15 mm).

Jedno narzędzie do szlifowania i polerowania?
Kto szuka uniwersalnego narzędzia, rozwiązania idealnego do szlifowania punktowego i polerowania drobnych napraw, tego zainteresuje zestaw do napraw Pro X Smart.
– Nasz bezprzewodowy zestaw zasilany akumulatorowo to funkcjonalność polegająca na możliwości błyskawicznej wymiany wrzeciona obrotowego na orbitalne – i odwrotnie. Ten zestaw z pełną gamą podkładek i adapterów skompletowany w wytrzymałym pudełku może być użyty w zastosowaniach szlifierskich i jednocześnie polerskich – przybliża nowatorskie rozwiązanie menedżer techniczny grupy Humberto Placido.
Narzędzie do napraw Pro X Smart także skrywa najnowszą technologię silników bezszczotkowych. Akumulator 12 V jest lekki, co ułatwia korzystanie w każdym środowisku pracy.
Z debiutem narzędzi Grupa Indasa wprowadza na rynek także nową gamę materiałów ściernych. Rhynogrip Mesh Line to produkty o otwartej strukturze siatkowej.
– Wprowadzając linię Rhynogrip Mesh Line, kolejny raz przesuwamy granicę tego, co jest możliwe w technologii szlifowania – podkreśla Marek Żylewicz, specjalista ds. marketingu w firmie Indasa Polska Sp. z o.o.

Rhynogrip Mesh Line – siatka robi różnice
W produktach Indasa stosowane są wyłącznie najwyższej jakości surowce i ziarna mineralne. Każdy materiał ścierny akredytowany jest przez FEPA (Europejską Federację Materiałów Ściernych), zapewnia spójność wydajności i efektywności w całym asortymencie. To zobowiązanie zostało teraz potwierdzone opracowaniem innowacyjnych i wysoko wydajnych systemów ściernych.
Gdzie tkwi przewaga Rhynogrip Mesh Line? Szlifując jakąkolwiek powierzchnię, chcąc osiągnąć maksymalną produktywność, musimy liczyć się z dużą ilością kurzu i pyłu. Takie środowisko pracy wymaga stosowania środków ochrony osobistej.
– Różnica, jaką oferuje Mesh Line, jest wyraźna. Powłoka elektrostatyczna zapewnia dodatkową warstwę sprężystości, dzięki czemu materiał ścierny zachowuje wydajność nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ta innowacyjna powłoka w połączeniu z ziarnem mineralnym wydłuża żywotność materiałów ściernych, umożliwiając szybszą i dłuższą obróbkę – wyjaśnia Marcin Jasiński, national sales manager, Indasa Polska Sp. z o.o. – Nasz nowy materiał ścierny o otwartej strukturze siatkowej ma na celu na nowo zdefiniować doświadczenie szlifowania, maksymalizując produktywność i praktycznie eliminując kurz, zapewniając krok naprzód w zakresie wydajności użytkownika. Tym samym nie tylko poszerzamy ofertę materiałów ściernych, ale umacniamy naszą pozycję dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań wykorzystujących różne technologie ścierne.
Korzyści ze stosowania materiałów ściernych Mesh Line są dwojakie. Po pierwsze, otwarta struktura siatki zapobiega zatykaniu krążków, wydłużając żywotność ścierniwa i zmniejszając potrzebę częstych wymian, co skutkuje oczywiście oszczędnością czasu i kosztów. Po drugie, udoskonalony system odsysania zatrzymuje zanieczyszczenia pyłowe, zapewniając czystsze środowisko pracy.
Mesh Line dostępne są już w szerokiej gamie nie tylko dysków, ale i pasków odpowiednich do szlifowania maszynowego i ręcznego. Produkty szlifierskie powstały z myślą o wielu branżach – mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się dekoracyjność powłok. Spełnią swe zadania podczas obróbki drewna i oczywiście szeroko rozumianej renowacji samochodów. Z ich debiutem firma anonsuje nowy projekt opakowań, który służy redukcji śladu węglowego. Mowa o w 100% biodegradowalnych pudełkach.

Fot. Indasa

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Nowy wymiar szlifowania i polerowania
Nowy wymiar szlifowania i polerowania
Nowy wymiar szlifowania i polerowania
Nowy wymiar szlifowania i polerowania

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony