Chemia w warsztacie

ponad rok temu  30.05.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

O chemii warsztatowej słów kilka

O czystość w warsztacie samochodowym trudno jest zadbać. Jeśli zaopatrzymy się w profesjonalne środki, które są w stanie rozprawić się z każdym rodzajem brudu oraz będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, zachowanie odpowiedniego poziomu higieny będzie bardzo proste.

Wszystko zależy od rodzaju zabrudzenia oraz typu powierzchni, jaką chcemy wyczyścić. Zabrudzenia w warsztacie samochodowym wymagają zastosowania różnych preparatów i chemii dla np. silnika, a innych dla osadów powstających z układu hamulcowego. Jednym preparatem wyczyścimy ręce, po inny sięgniemy, chcąc umyć podłogę warsztatu. Wydaje się być to proste i zrozumiałe, jednak wciąż w wielu warsztatach stosuje się różnego rodzaju środki uniwersalne, które nie zawsze są w stanie poradzić sobie z większymi zabrudzeniami.

Silnik
Serce pojazdu powinno być nieskazitelnie czyste. Dlatego warto pamiętać o tym, by przy okazji rutynowego przeglądu zadbać o czystość silnika. Jeśli gołym okiem widoczne są zabrudzenia, naloty, wycieki z olejów z płynów eksploatacyjnych ze smarów, czy osad z soli, należy sięgnąć po skuteczny preparat, który poradzi sobie z wszystkimi wymienionymi wyżej zabrudzeniami. Najlepszym wyborem będzie Specjalistyczny preparat do mycia silników z atomizerem marki Kraft Automotive. To skoncentrowany preparat przeznaczony do mycia silników oraz usuwania zabrudzeń ze smarów i olejów. Doskonale usuwa osady z soli i inne trudno zmywalne zanieczyszczenia. Ulega biodegradacji.

Układ hamulcowy
Codzienne naprawy mechaniczne, jak również obsługa i wymiana elementów układu hamulcowego pojazdu wymaga zastosowania odtłuszczaczy, których zadaniem jest usunięcie i oczyszczenie powierzchni np. warstwy antykorozyjnej z tarczy hamulcowych, nalotów i zabrudzeń smaropochodnych występujących w komorze silnika. Pozostałe zabrudzenia, jak na przykład resztki płynu hamulcowego, smar, olej czy pozostały brud pochodzący z części metalowych, wymagają nowoczesnego środka, który poradzi sobie szybko z wszystkimi zabrudzeniami. Dobrym wyborem będzie w tym wypadku Odtłuszczacz Brake and Clutch Cleaner Kraft Automotive. Poza właściwościami czyszczącymi, produkt zapobiega dodatkowo piszczeniu hamulców i ślizganiu się sprzęgła. Jest łatwy w zastosowaniu i nie powoduje korozji metali.

Ręce
Zwykłe mydło w warsztacie samochodowym nie poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami, takimi jak tłuszcze, smary, przepracowane oleje, pyły, rdza, lakiery, farby poligraficzne czy kleje. Dlatego od razu najlepiej zaopatrzyć się w dobrą pastę, która nie tylko usunie wszystkie zabrudzenia, ale także uchroni skórę rąk przed wysuszeniem i podrażnieniami. Taka jest Specjalistyczna pasta do mycia rąk Kraft Automotive oraz Specjalistyczny żel do mycia rąk Kraft Automotive. Wśród ich składników znajdziemy m.in. pochodne oleju kokosowego i lanolinę, słynące z silnych właściwości nawilżających. Produkty zostały przebadane dermatologicznie i są przyjazne dla środowiska, bo ulegają biodegradacji. Łatwo się spłukują, nie powodując zatykania elementów kanalizacji. Pasta jest dostępna w opakowaniach 0,2-, 5- oraz 10-litrowych, a żel można nabyć w pojemnikach 4- i 5-litrowych.

Karoseria
Zwykle nie mamy wpływu na to, w jakim stanie przyjmujemy auto na warsztat. Od nas jednak zależy, w jakim stanie je opuści. Jeśli zależy nam na wywołaniu efektu „wow” u klienta, warto pokusić się o dokładne umycie samochodu. Będzie to doskonałe zwieńczenie wszystkich wykonanych prac serwisowych. Idealnie sprawdzi się przy tym Aktywna piana do samochodów osobowych Kraft Automotive. To silnie skoncentrowany preparat do mechanicznego, bezdotykowego mycia pojazdów osobowych. Produkt posiada doskonałe właściwości odtłuszczające, a obfita piana skutecznie usuwa wszelkie bieżące, drogowe zanieczyszczenia. Piana jest neutralna dla powierzchni plastikowych i uszczelek gumowych, zawiera także inhibitory korozji. Jest dostępna w zbiornikach 5-litrowych.

Duże powierzchnie
Utrzymanie czystej podłogi w warsztacie samochodowym ma znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim z powodów bezpieczeństwa – na tłustych plamach łatwo się poślizgnąć! Rozwiązaniem może być Płyn do mycia silnie zabrudzonych powierzchni Kraft Automotive. To wysoko aktywny, skoncentrowany preparat do zastosowań przemysłowych. Jego unikalna, wieloskładnikowa receptura zapewnia wyjątkowo skuteczne działanie czyszczące. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia tłuszczowo-olejowe, smary i sadze. Łatwo miesza się z wodą i dokładnie usuwa zanieczyszczenia pochodzące od tłuszczów naturalnych, mineralnych i syntetycznych. W porównaniu z innymi środkami wyróżnia się szybkim wysychaniem. Jest przyjazny dla środowiska, bo ulega biodegradacji.

Do zadań specjalnych
Korozja poszczególnych elementów może wpłynąć na funkcjonowanie całych układów w samochodzie. Dlatego tak ważne jest niedopuszczenie do jej występowania lub szybka reakcja, gdy już ją zauważymy. W każdym warsztacie doskonale sprawdzi się nowy, specjalistyczny produkt z gamy Kraft Automotive – Penetrating Oil Spray. Produkt ten to wysokiej jakości wielofunkcyjny olej smarujący w aerosolu, charakteryzujący się doskonałymi właściwościami penetrującymi oraz unikalną zdolnością do usuwania rdzy i zapobiegania jej ponownego powstawania. Zawiera grafit oraz dwusiarczek molibdenu, który gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację nasmarowanych części elementów. Jest bezpieczny dla lakieru, uszczelek i tworzyw sztucznych, a ponadto doskonale usuwa wilgoć oraz izoluje połączenia elektryczne. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ zastosowane komponenty nie wywierają negatywnego wpływu na warstwę ozonową. Dzięki opakowaniu wyposażonemu w dyszę kierunkową umożliwia precyzyjną aplikację.

Nowoczesne środki chemiczne pomagają zachować czystość w warsztacie, uszczelnić i zaizolować połączenia, a także usunąć brud i płyny eksploatacyjne z demontowanych komponentów samochodu. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw profesjonalnych produktów, które poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzenia i ułatwią codzienną pracę.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony