Narzędzia w warsztacie

ponad rok temu  13.02.2017, ~ Administrator   

Odporne na warunki pracy – sprawdziliśmy i działa!

Nowoczesne narzędzia w warsztacie samochodowym mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ergonomię, co przekłada się na jakość pracy, oszczędność czasu, a w konsekwencji na optymalne wykorzystanie dnia pracy. Jednak ważne są też ich trwałość i odpowiedni serwis.

Na rynku jest wiele różnego typu narzędzi. Kupić te odpowiednie wydaje się sprawą błahą, jednak gdy przyjrzymy się bliżej tematowi, okazuje się, że mamy do czynienia z mocno rozbudową dziedziną branży warsztatowej. Kolejnym elementem jest dbałość o narzędzia, a te wymagają szczególnej troski. Warsztat jest miejscem, w którym kurz, pył czy brud to codzienność. A to stanowi duże zagrożenie dla urządzeń i narzędzi w nim wykorzystywanych. To, że należy dbać o naszych warsztatowych „pomocników”, wiemy doskonale. Okazuje się jednak, że nie każdy o tym pamięta.
Rynek jest niezwykle konkurencyjny, a producenci prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych produktów. Technologicznie narzędzia są coraz bardziej zaawansowane, coraz częściej udaje się stworzyć takie, które są odporne na warunki, w jakich pracują. Jako przykład podajmy pokrętła z grzechotką do kluczy nasadowych. Są one wrażliwe na zanieczyszczenia i wymagają okresowej konserwacji. Udało się to jednak wyeliminować, tworząc pyłoszczelne pokrętła z grzechotką ZEBRA, opracowane przez firmę Würth. Co ciekawe, nie wymagają one konserwacji przez cały czas eksploatacji.
– Udało się nam zamknąć mechanizm grzechotkowy w stalowej, pyłoszczelnej obudowie – powiedział Artur Kordowski, product manager Würth Polska. – Na zewnątrz wystaje jedynie przełącznik do zmiany kierunku obrotów. Jego oś jest uszczelniona. Najważniejsza część – czworokąt napędowy – zamocowana jest po przeciwnej stronie. Od tej strony zanieczyszczenia też nie mają dostępu do wnętrza narzędzia. Osiągnięte to zostało dzięki podwójnym uszczelnieniom założonym na oś czworokąta napędowego. Pokrętło ma klasę szczelności IP 5X.Udało nam się przetestować ten produkt i trzeba powiedzieć, że praca z nim to przyjemność. W warunkach warsztatowych pokrętło sprawdziło się znakomicie. Nie trudno sobie zatem wyobrazić, że mając w warsztacie tylko wysokiej jakości wyposażenie, praca stałaby się przyjemnością. Może warto to przemyśleć?
Czas na kilka faktów. Pokrętło przeznaczone jest do profesjonalnego użytku, to narzędzie bezobsługowe. Drobno ząbkowany (72 zęby) mechanizm grzechotkowy zmniejsza minimalny kąt obrotu do 5° – umożliwia zastosowanie narzędzia w trudno dostępnych miejscach. Rękojeść jest odporna na kontakt z olejami, smarami i paliwami stosowanymi powszechnie w przemyśle i w warsztatach. Ergonomiczny kształt ułatwia długotrwałe korzystanie z narzędzia bez zmęczenia. Odsadzona rękojeść pokrętła zapobiega zranieniom dłoni obsługującego przy pracy na płaskich powierzchniach, bez założonych przedłużek. Opływowy kształt pokrętła utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Ewentualne zabrudzenia można prosto i szybko usunąć z powierzchni po zakończeniu pracy.
W programie narzędziowym Würth dostępne są pokrętła w rozmiarach 1/4”, 3/8”, 1/2”.

Red.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony