Nowości produktowe

Warto wiedzieć

Wydarzenia

11 miesięcy temu  27.07.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Oprogramowanie dla firm transportowych

Polska Grupa INELO wyposaży europejski transport drogowy w nowe oprogramowanie. Tachoscan Web to kolejny krok w ekspansji firmy na rynki zagraniczne.

Do tej pory w portfolio produktów bielskiej firmy znajdowały się rozwiązania do wykrywania manipulacji, jak Tachoscan Control. Korzystają z niego 42 inspekcje drogowe i służby kontrolne w 23 krajach Europy. Tachoscan Web dedykowany jest zagranicznym firmom transportowym. Innowacją w przypadku tego rozwiązania jest funkcjonowanie w systemie SaaS.

- Proponowany przez nas system webowy jest dostępny online, a korzystanie z niego nie wymaga użycia specjalnych urządzeń. Dzięki temu jest znacznie łatwiejszy do użytkowania przez klientów - podkreśla Piotr Żółty, ekspert Grupy INELO.

Premiera nowego oprogramowania w pierwszych trzech państwach, Holandii, Hiszpanii i Rumunii, odbędzie się 1 września 2021 roku, ale już teraz dostępna jest wersja Beta.

Tachoscan Control jest przeznaczony dla służb kontrolnych, policji i inspekcji drogowych, które sprawdzają czas pracy zawodowych kierowców. Oprogramowanie działające zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi pozwala np. na szybkie wykrywanie ponad 20 rodzajów manipulacji. Korzystają z niego 42 inspekcje w 23 krajach.

Tachoscan Web w każdym miejscu

Dedykowany na rynki zagraniczne Tachoscan Web to podobne rozwiązanie do programu Tachoscan Control, tyle że dla firm transportowych. Dzięki rozwiązaniu przewoźnik będzie miał szybki dostęp do archiwalnych i aktualnych danych zarówno z karty kierowcy, jak i z tachografu. Pozwoli sprawdzić, czy dochodziło do naruszeń czasu pracy przez truckera, a także dostarczy informacji, czy firma jest narażona na kary w przypadku kontroli służb drogowych. Naruszenia wyświetlane są w czytelnej formie dla kierowcy i osoby zarządzającej z możliwością weryfikacji na wykresach dobowych, tygodniowych i miesięcznych.

- Pod względem funkcjonalności „silnik” i mechanizm analizy w Tachoscan Web jest dokładnie taki sam, jak w naszych produktach dedykowanych służbom kontrolnym. Algorytm jest stale aktualizowany, gdy pojawią się nowe przepisy lub wytyczne, dzięki czemu klienci korzystający z systemu mogą mieć pewność, że wykazane naruszenia są zgodne z wytycznymi europejskich inspekcji drogowych, a to zmniejsza do minimum ryzyko otrzymania kary – zapewnia Piotr Żółty.

- Dużą zaletą tego oprogramowania jest to, że w odróżnieniu od zwykłych programów instalowanych na komputerze, system SaaS działa natychmiast, w każdym miejscu na ziemi, co jest bardzo ważne dla naszych klientów.

Pakiet mobilności zaimplementowany

Jako, że Tachoscan Web jest skierowany do firm transportowych, jego funkcjonalność jest dostosowana właśnie do ich potrzeb. W przypadku przewoźników kluczowa jest kwestia terminów odczytów kart kierowców i tachografów, a także pełny obraz naruszeń czasu pracy przez kierowców. Ważna dla właścicieli firm transportowych jest też możliwość analizy czasu pracy pod kątem naliczania wynagrodzeń, a także zarządzania kierowcami i samochodami.

Tachoscan Web to pierwsza wersja oprogramowania dla zagranicznych firm transportowych.

Fot. INELO

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony