Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 dni temu  22.05.2020, ~ Administrator   

Pęknięta tarcza hamulcowa, przy innej brak zacisku. Ładunek bez zabezpieczenia

Rzadko piszemy o wynikach kontroli drogowych, ale w przypadku tego zdarzenia na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Barak koło Szydłowca warto chyba zrobić wyjątek.

Inspektorzy ITD zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów, którym przewożono palety z kostką brukową. Kierujący ciężarówką w żaden sposób nie zabezpieczył ładunku przed możliwością niekontrolowanej zmiany miejsca położenia podczas jazdy. Nagły manewr zestawu mógł doprowadzić do wypadnięcia palet z kostką na drogę.

Oprócz tego w trakcie sprawdzania stanu technicznego funkcjonariusze ujawnili niebezpieczne usterki układu hamulcowego naczepy. Tarcza hamulcowa przy lewym kole na trzeciej osi była pęknięta. Natomiast przy lewym kole na pierwszej osi naczepy brakowało zacisku hamulcowego. Na tym nie skończyła się lista stwierdzonych nieprawidłowości w skontrolowanym transporcie kostki. Tachograf w ciężarówce nie został poddany kalibracji w odpowiednim terminie.

A wszystko to w 40-tonowym zestawie!

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów. Kierującego ukarano mandatami za niezabezpieczenie ładunku i stan techniczny naczepy. Otrzymał zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej do czasu naprawy stwierdzonych usterek oraz prawidłowego zabezpieczenia ładunku. Za poważne zaniedbanie stanu technicznego naczepy i dopuszczenie jej do ruchu surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec niego będzie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kar na kwotę 3 tysięcy złotych.

źródło: GITD

Tagi: GITD,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony