Wydarzenia

10 miesięcy temu  10.01.2022, ~ Administrator   

Płyny do spryskiwaczy pod lupą UOKiK

W najnowszym raporcie #UOKiKtestuje zweryfikowane zostały różne cechy płynów do spryskiwaczy. Eksperci z laboratorium Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadali je pod kątem zgodności objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją, zawartości metanolu oraz funkcjonalności opakowań.

Wybór odpowiedniego płynu do spryskiwaczy to decyzja, która ma duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa prowadzenia auta, szczególnie w warunkach zimowych. Zadbajmy więc o to, aby nie zamarzał w niskich temperaturach oraz aby wygodnie się go używało.
– Letni płyn do spryskiwaczy w mroźne dni nie sprawdza się nie tylko dlatego, że zamarzając, może uszkodzić układ spryskiwaczy, ale również dlatego, że zamiast czyścić szyby, przymarza do nich, ograniczając widoczność oraz uszkadzając wycieraczki – tłumaczy prezes UOKiK Tomasz Chróstny. – Najnowszy raport z naszego cyklu #UOKiKtestuje to dowód na to, że niezbędne są kontrole w tym zakresie, zaś zimowy płyn do spryskiwaczy płynowi nie jest równy. Podczas badań zaobserwowaliśmy różnice pomiędzy właściwościami rzeczywistymi a deklarowanymi przez producenta na etykiecie.
Do badań wytypowano 8 marek płynów do spryskiwaczy, które zostały sprawdzone pod kątem parametrów użytecznych z punktu widzenia konsumentów. Eksperci z laboratorium UOKiK w Łodzi zbadali zgodność objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją producentów, zawartości metanolu i funkcjonalności opakowań.
Płyny przeszły w sumie 80 testów, podczas których uzyskano 254 wyniki cząstkowe. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania, które można pobrać z: http://bityl.pl/e6GDB.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony