nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Nowości produktowe

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  14.09.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Podniebna podróż Zeppelina ZF w Polsce
Strona 2 z 2

W połowie 2020 roku w ruszyła tu produkcja seryjna kamer S-Cam 4.8 oferujących 100-stopniowe pole widzenia, pozwalające rozwijać systemy wspomagania jazdy. Aktualnie trwa rozbudowa - w sierpniu b.r. rozpoczęły się prace budowlane przy nowej hali produkcyjnej. Dzięki nowym inwestycjom, Zakład przygotowuje się do uruchomienia produkcji seryjnej kolejnych elementów wspierających bezpieczeństwo kierowców i pasażerów oraz stanowiących elementy integracji z systemami autonomicznymi: elektroniczne moduły wspomagające prowadzenie pojazdu, kontrolery poduszek powietrznych i radary.

Sterowiec Zeppelin NT

A wracając do podniebnej podróży Zeppelina ZF w Polsce. To bardzo bezpieczny i komfortowy sposób podróżowania. Sterowiec wypełniony jest niepalnym gazem helem i może startować jak helikopter oraz unosić się w powietrzu. To nowa generacja sterowców, które wytwarzane są nad Jeziorem Bodeńskim we Friedrichshafen. Firma nie zapomina o swojej historii. To właśnie zakłady ZF wyprodukowały przekładnie do sterowca nowej generacji Zeppelin NT (NT – Neue Technologie).

Przy długości 75 m Zeppelin jest obecnie największym tego typu sterowcem na świecie. Jego prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h, acz w dużej mierze zależy od siły i kierunku wiatru. Maksymalna wysokość na jaką może się wznieść to 3000 m n.p.m., jednak typowa wysokość przelotowa wynosi ok. 300 m nad powierzchnią ziemi. Widoki? Są niesamowite!

Trzy śmigła o zmiennym skoku łopat napędzają co prawda silniki spalinowe, ale skoro układ sterowania jest dziełem ZF… Koncern ma przecież w swym portfolio napędy elektryczne. Swoją drogą, to właśnie podczas konferencji prasowej w Katowicach wiceprezes Andreas Teunert z ZF Division Electronics & ADAS Grupa ZF mówił o Green Power Roadmap, że wszystkie działania firmy staną się neutralne dla klimatu do 2040 roku - dziesięć lat wcześniej, niż przewiduje paryskie porozumienie klimatyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

Podniebna podróż Zeppelina ZF w Polsce
Podniebna podróż Zeppelina ZF w Polsce
Podniebna podróż Zeppelina ZF w Polsce
W Katowicach dłużej zostali przedstawiciele firmy: wiceprezes Andreas Teunert, ZF Division Electronics & ADAS, Rafał Zatorski, Szef ZF Electronics Engineering Center w Częstochowie, Tomasz Szkudlarek, Site Manager ZF Electronics Engineering Center w Łodzi i Grzegorz Fedorowicz, Kierownik ds. konceptów warsztatowych i rynku samochodów ciężarowych, ZF Aftermarket.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony