Wyposażenie warsztatu

8 miesięcy temu  23.06.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Podnośniki dla wymagających

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zadania ma do spełnienia podnośnik? Gdzie i kiedy jest potrzebny?

Począwszy od podstawowego motocykla, przez najróżniejsze auta osobowe, dostawcze, a kończąc na ciężkich autobusach. W warsztacie, ale też na drodze – do silnika, skrzyni biegów, przy wymianie kół. Podnośnik do napraw elementów pod pojazdem, takich jak hamulce, piasty, drążki kierownicze, elementy zawieszenia, układu olejowego, czy do spuszczania płynu hamulcowego. Podnoszenie, przestawianie, ciągnięcie, ściskanie. To codzienne środowisko pracy podnośnika, bez którego wykonanie wielu tych czynności byłoby trudne, a czasami wręcz niemożliwe.
Nagrodzone za ergonomię narzędzia, zaprojektowane przez Bahco, są znane ze swojej wydajności, niezawodności i trwałości w każdych warunkach. Naukowy proces Bahco Ergo™ jest skoncentrowany wokół potrzeb profesjonalistów. Zespół inżynierów, projektantów przemysłowych i ergonomistów opracowuje wygodne narzędzia, które zmniejszają ryzyko urazów związanych z pracą, zwiększają komfort i kontrolę oraz zapewniają wyjątkową wydajność i trwałość. Z ponad 1000 wysoko wydajnych, ergonomicznych narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego asortyment Bahco jest jednym z najpopularniejszych wśród profesjonalistów, oferując szeroki wybór narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, rozwiązań do przechowywania i wyposażenia warsztatów.
Analizując szczegółowo ofertę, można zauważyć, że Bahco co roku poszerza gamę urządzeń hydraulicznych do podnoszenia przeznaczonych dla wszystkich typów pojazdów, silników i podzespołów. W portfolio znajdują się składane żurawie w towarzystwie innych akcesoriów, a także podnośniki przenośne do łatwej obsługi silnika. Na asortyment warsztatowy składają się zatem podnośniki wózkowe, pneumatyczne, podnośniki hydrauliczne oraz podpórki do podtrzymywania samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych. A przy tym wszystkim narzędzia hydrauliczne Bahco pozwalają na szybką, wygodną i bezpieczną pracę.
Istotną cechą podnośników tego producenta jest szybkie podnoszenie, za co odpowiada duży zaokrąglony pedał nożny umożliwiający taką operację, bezpieczny i wygodny w użyciu, a także dwa tłoki. Ważne są też praktyczność i wygoda użycia, czyli bardzo niska minimalna wysokość zejścia podnośnika i łatwe obniżanie poprzez kontrolowaną obrotową dźwignię. Ulepszenie systemu Cardana eliminuje ryzyko jego ukręcenia i podnosi wydajność podnośnika, aby spełnić jeszcze wyższe standardy jakości. Z kolei wbudowany podajnik do przechowywania narzędzi, śrub czy wkrętów oraz kompozytowa zakrzywiona rękojeść poprawiają komfort pracy. Trwałe i ciche kółka wykonane ze stali o zwiększonej trwałości pokryte są tworzywem w celu uzyskania płynnej i cichej pracy. I najważniejsze – zawór zabezpieczający, który zapobiega przeładowaniu i uszkodzeniu podnośnika.
Szeroki asortyment podpórek do wszystkich pojazdów umożliwia podniesienie zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. System zawleczek blokujących zwiększa bezpieczeństwo. Preferowaną wysokość można osiągnąć poprzez pozycjonowanie blokady klikowej lub system śrubowy. Nowością w ofercie są automatycznie podnoszone podpórki.
Kolejne narzędzia do napraw warsztatowych to hydrauliczne żurawie, jedno- i dwutonowy. Praktyczne i wygodne – tylko 88 mm wysokości wejścia i bardzo szybka wysokość podnoszenia ramienia dzięki cylindrom o podwójnym działaniu. Obrotowy cylinder pompy pozwala na pompowanie z dowolnego miejsca, a bardzo duże kółka ułatwiają obsługę. Przy tego typu narzędziach najważniejsze jest bezpieczeństwo, a to zapewniają system zawleczek w pozycji otwartej i złożonej oraz zawór przeciążeniowy. Hak do podwieszania jest obrotowy. Pracę z żurawiem możemy poprawić przez regulowaną belkę ułatwiającą podwieszenie silnika.
Należy też pamiętać o rozbudowanej ofercie podnośników butelkowych w wersji standard i Heavy Duty dla najbardziej wymagających klientów: od najmniejszych 2-tonowych po nawet 50 ton udźwigu!
Podsumowując, Bahco oferuje obszerny asortyment, na który składa się ponad 15 000 produktów, 11 zakładów produkcyjnych w Europie oraz ponad 150 lat doświadczeń w rozwoju i produkcji narzędzi ręcznych. Sprawia to, że firma jest idealnym partnerem dla tych, którzy cenią indywidualne rozwiązania narzędziowe. Bahco oferuje wydajność i bezpieczeństwo dzięki ergonomicznym narzędziom ręcznym, które zapewniają użytkownikom wysoki poziom kontroli, komfort i precyzję w pracy.

Remigiusz Sylwestrzak
SNA Europe-Poland Sp. z o.o.
 

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Seria podnośników Bahco
2-tonowy żuraw warsztatowy BH6FC2000
Podpórka o automatycznym podnoszeniu BH3A5000
Podnośniki butelkowe standard i Heavy Duty
Podnośnik 3-tonowy BH13000

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony