Wydarzenia

miesiąc temu  21.01.2021, ~ Administrator   

Poznań Motor Show w czerwcu, Targi Techniki Motoryzacyjnej za rok

Targi w Poznaniu podały tegoroczny kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych. W tym trudnym, bardzo niepewnym roku, targi Poznań Motor Show mają odbyć się w czerwcu. Natomiast towarzyszące targom co dwa lata Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się dopiero przy kolejnej edycji Motor Show, w kwietniu 2022 roku. 

Poznań Motor Show odbędzie się w dniachod 18 do 20 czerwca 2021. Ta decyzja zapadła biorą pod uwagę m. in. bardzo dobre przyjęcie ubiegłorocznej edycji Poznań Moto Fest w podobnym terminie.

W grudniu 2019 roku ogłosiliśmy, że nowe hasło Poznań Motor Show brzmi „Droga do Elektromobilności”. Z perspektywy czasu okazało się, że ten kierunek był słuszny. Rok 2020 był rekordowy pod względem sprzedaży aut elektrycznych, a producenci coraz chętniej stawiają na pojazdy z alternatywnym napędem ­– podkreśla Łukasz Wołonkiewicz dyrektor targów Poznań Motor Show. – Elektromobilność będzie bardzo ważnym tematem podczas tegorocznej edycji targów. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie oraz odpowiedzieć na pytanie, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny – dodaje.

Przesunięcie Poznań Motor Show oznacza także nowe daty wydarzeń towarzyszących targom. Największa konferencja merytoryczna PMS, czyli MOVE – International Mobility Congress odbędzie się w pierwszy dzień targów, czyli 18 czerwca 2021. Kongres ponownie zgromadzi ekspertów i praktyków rynku e-mobility w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy pochylą się nad najbardziej ważkimi tematami związanymi z przyszłością motoryzacji

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku Targów Techniki Motoryzacyjnej. Ekspozycja poświęcona technologii motoryzacyjnej będzie obecna na Poznań Motor Show 2021, gdzie w dedykowanej strefie firmy z tego sektora będą mogły zaprezentować tegoroczne nowości produktowe. Całość wzbogaci konferencja branżowa poświęcona tej tematyce. TTM powrócą w pełnym wymiarze w 2022 roku, w dniach od 7 do 10 kwietnia.

Sierpień i wrzesień bez zmian

Wydarzenia zaplanowane na tę część roku odbędą się zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami. W sierpniu teren Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełnią wozy strażackie w ramach III Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.

Z kolei w dniach od 24 do 26 września 2021 roku miłośnicy kamperów i przyczep kempingowych wezmą udział w kolejnej odsłonie Caravans Salon Polska, czyli największym wydarzeniu w Polsce, związanym z turystyką caravaningową. Rekordowa, ubiegłoroczna edycja wydarzenia oraz rosnące zainteresowanie tą formą podróżowania pozwala sądzić, że w tym roku czeka nas jeszcze więcej atrakcji.

Mocny akcent na koniec

Rozpoczynamy od klasyki i kończymy klasyką. Targi Retro Motor Show odbędą się w dniach od 5 do 7 listopada 2021 roku i tym samym będą ostatnim i jednocześnie bardzo mocnym, motoryzacyjnym akcentem w kalendarzu Grupy MTP. Retro Motor Show to największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce, w trakcie których możemy podziwiać wyjątkowe modele pochodzące ze światowej i rodzimej produkcji. Ta wspaniała podróż przez historię motoryzacji będzie znakomitym zwieńczeniem roku, obfitującego w liczne, interesujące wydarzenia.

Tych, którzy nie mogą doczekać się spotkania z zabytkowymi pojazdami zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem Grupy MTP i Automobilklubu Wielkopolski – Muzeum Motoryzacji. Unikalne eksponaty stanęły w pawilonie nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – To świetne miejsce dla pasjonatów motoryzacji i historii. Na zwiedzających czeka ponad 100 pojazdów pochodzących ze zbiorów Automobilklubu Wielkopolski. Z niecierpliwością czekamy na moment, gdy będziemy mogli pokazać je szerokiej publiczności – mówi Bartosz Dembiński, dyrektor targów Retro Motor Show i Auto Nostalgia.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony