ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Instalacje gazowe

Wywiady

WYWIADY

ponad rok temu  20.06.2016, ~ Administrator   

Prekursorzy wykorzystania paliw alternatywnych. Co dziś mają w ofercie?

Pierwszy samochód zasilanany CNG - 1941 foto: Auto Gaz Śląsk sp. z o.o.

Strona 1 z 2

Rozmawiamy z Teresą Flekiewicz, dyrektorem zarządzającym Auto Gaz Śląsk sp. z o.o.

Proszę w kilku zdaniach przedstawić firmę Auto Gaz Śląsk. 
Firma Auto Gaz Śląsk sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1994 roku . Od początku reprezentuje na rynku polskim włoską firmę Tartarini. Firma Tartarini założona w 1941 roku przez Aleardo Tartariniego, pioniera w zakresie wykorzystania gazu do zasilania samochodów. Wraz z rozwojem techniki motoryzacyjnej nadążały produkty oferowane przez firmę Tartarini do zasilania silników spalinowych sprężonym gazem ziemnym jak i gazem płynnym. Oferujemy kompletne instalacje mieszalnikowe na bazie reduktora G/79 i G79Se do samochodów gaźnikowych oraz z wtryskiem benzyny starszej generacji. Instalacje wtrysku ciągłego przeznaczone do samochodów z mechanicznym wtryskiem benzyny i pierwszych samochodów z plastykowymi kolektorami dolotowymi. Instalacje sekwencyjne na bazie sterownika EVO 01, listwach wtryskowych EVO08 i EVO08G , przeznaczone do wszystkich silników wolnossących i turbodoładowanych nowej generacji.
Dedykowane Instalacje sekwencyjne przeznaczone do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny , również na bazie sterownika EVO01. W tym roku oferta została poszerzona o produkty firmy Vialle, w ofercie posiadamy instalacje LiquidiSi wtrysku gazu w fazie płynnej.

Jesteście autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy Tartarini. Co można powiedzieć o tych produktach?
Produkty firmy Tartarini, firmy która była prekursorem wykorzystania paliw alternatywnych do zasilania silników spalinowych na gaz, cechują się wysoką jakością. Firma zawsze nadąża za zmieniającymi się technologiami i jako jedna z pierwszych proponuje rozwiązania techniczne do coraz to bardziej rozbudowanych systemów sterowania układami zasilania w nowych samochodach. I tak w okresie gdy wprowadzano systemy wtryskowe z sondą lambda - firma Tartarini wprowadziła sterownik typu COMEL, który później ewoluował do TEC 97, 99 i 99 Evolution. W momencie dalszego rozwoju sterowników benzynowych , wprowadzono system wtrysku ciągłego Etagas a później w 2002 roku systemy sekwencyjnego wtrysku gazu.  

Jak często instalacja gazowa powinna zostać poddana kalibracji? Tylko w przypadku zauważonych nieprawidłowości w pracy silnika i instalacji, czy także „rutynowo"?
Dla bezpiecznej eksploatacji samochodu zasilanego paliwem gazowym zalecamy sprawdzenie instalacji gazowej z wymiana filtrów raz do roku lub co 15 -20 tys km w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. W trakcie weryfikacji parametrów pracy w zależności od jej efektów może być konieczna ponowna kalibracja układu zasilania paliwem gazowym. Na pewno wymagana jest w przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy układu zasilania paliwem gazowym. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony