Części i regeneracja

Diagnostyka

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  31.08.2018, ~ Administrator   

Profesjonalne maszyny budowlane – właściwa eksploatacja i konserwacja

Branża budowlana, podobnie jak inne sektoryprzemysłu, korzysta z najnowszych osiągnięć techniki. Właściwy dobór i wykorzystanie maszyn rolniczych ma istotny wpływ na tempo oraz jakość prowadzonych prac, a obsługa sprawnie działających, maszyn zwiększa wydajność pracy i wpływa na jej efekt końcowy. Dlatego bardzo ważna jest umiejętna obsługa sprzętu budowlanego oraz utrzymanie maszyn w dobrym stanie dzięki regularnym przeglądom i należytej konserwacji.

Planowanie robót budowlanych
Każda inwestycja budowlana wymaga odpowiedniego zaplanowania wszelkich prac z uwzględnieniem warunków i czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć na wydłużenie poszczególnych etapów robót. Należą do nich warunki pogodowe, niekompletna dokumentacja budowlana, awarie sprzętu i opóźnienia wnikające z trudnych do przewidzenia zdarzeń w trakcie wykonywania prac budowlanych.
Niezawodne maszyny w branży budowlanej
Zarówno w przypadku prac budowlanych o niewielkim zakresie, jak również wieloetapowych inwestycji, oprócz odpowiednio zaplanowanej pracy oraz wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników, zasadnicze znaczenie ma właściwie dobrany, profesjonalny sprzęt. Niezawodne maszyny budowlane renomowanych marek, zaprojektowane do pracy w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach będą sprawnie i długo działały dzięki prawidłowej obsłudze oraz systematycznej konserwacji. Wśród znanych marek sprzętu budowlanego można wymienić wiodących producentów koparek i ładowarek, m.in. Caterpillar®, Terex®, Fermec® i Komatsu®. Ponadto jednym z czołowych producentów profesjonalnego sprzęty budowlanego jest firma Volvo®, która produkuje i zapewnia m.in. wozidła przegubowe i sztywnoramowe, ładowarki kołowe i koparki,a wśród popularnych dostawców układów kierowniczych i napędowych oraz podwozi wyróżnia się firma ZF®. Oprócz nich w budownictwie używany jest sprzęt New Holland® i Carraro®.
Rynek części wymiennych
Oryginalne części wymienne do maszyn renomowanych firm są drogie. Warto jednak pamiętać, że aby sprzęt działał bezawaryjnie przez wiele lat, należy go regularnie konserwować, a zużyte komponenty regularnie wymieniać na nowe. W ten sposób można przedłużyć żywotność maszyn o wiele lat, a przy tym zapewnić operatorom sprzętu ciągłość pracy unikając zbędnych opóźnień i przestojów spowodowanych przez awarie. Ponadto regularny serwis zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, a systematyczny przegląd i naprawy maszyn poprawiają bezpieczeństwo użytkowników sprzętu, jak również innych osób pracujących na budowie.
Większość nowoczesnych maszyn budowlanych wyposażono w specjalistyczne elementy, które podlegają przeglądowi i wymianie. Dlatego systematyczne przeglądy sprzętu, obejmujące zarówno układ kierowniczy, jak i napędowy oraz hamulcowy. Sprawdzenie poszczególnych podzespołów i komponentów, w tym elementów podwozia i nadwozia, m.in. cewek, cylindrów, łożysk, lemieszy i piast, jak również elementów elektronicznych t.j. czujników i termostatów zapewni dłuższe i trwalsze użytkowanie sprzętu. W serwisie internetowym centromasz.pl można znaleźć pełną gamę części zamiennych do najbardziej popularnych maszyn budowlanych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony