Serwis Pojazdów Użytkowych

miesiąc temu  22.04.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Przeglądy okresowe w ASO marki Ford

Przewidywalność kosztów i brak ryzyka związanego ze zmianą cen części oraz usług to tylko kilka z zalet Kontraktów Serwisowych Forda.

Warto wiedzieć, że w cenie modeli Focus, Kuga, Puma, Mustang Mach-E czy nowego w pełni elektrycznego Explorera oraz nowego Transita Custom, Ford zapewnia programy ochrony przed nieprzewidzianymi kosztami napraw po zakończeniu gwarancji podstawowej Ford Protect oraz w przypadku wybranych modeli przedpłacone przeglądy okresowe w ramach Kontraktu Serwisowego.

Kontrakty Serwisowe Forda to przedpłacone przeglądy okresowe. Ich podstawową zaletą jest oszczędność – użytkownik płaci bowiem określoną kwotę i nie martwi się wzrostem cen przeglądów okresowych przez co najmniej 4 lata w zależności od wybranego wariantu programu. Kontrakt Serwisowy obejmuje podstawowe czynności serwisowe, przewidziane w zakresie przeglądów okresowych, w ilości zgodnej z harmonogramem przeglądów. Obejmuje też z przewidzianą w tym zakresie wymianę części zamiennych.

– Kontrakt Serwisowy Forda oprócz oszczędności i stałej ceny oferuje użytkownikowi obsługę samochodu przez wyszkolonych mechaników Forda, którzy mają dostęp do specjalistycznej wiedzy, oryginalnych części oraz dokumentacji i przeprowadzają wszystkie procedury serwisowe zgodnie z najnowszymi zaleceniami producenta. Warto dodać, że udokumentowane serwisowanie pojazdu w autoryzowanych dealerstwach Forda ma pozytywny wpływ na wartość rezudualną przy późniejszej sprzedaży pojazdu – powiedział Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Kontrakt Serwisowy można wykupić do końca trwania gwarancji podstawowej danego modelu Forda lub do pierwszego przeglądu okresowego – w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. Cena uzależniona jest od modelu samochodu oraz od wybranego wariantu programu – okresu obowiązywania i limitu przebiegu.

Dla samochodów osobowych wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 80 tys. km przebiegu. Pierwsze rozszerzenie zwiększa przebieg do 140 tys. km, a drugie obejmuje 6 lat i 180 tys. km przebiegu. Dla przykładu cena kontraktów modelu Fiesta zaczyna się od 2880 zł, a w przypadku Bronco od 5000 zł, natomiast Tourneo Connect City VAN został wyceniony na 2880 zł. Oferta obejmuje również samochody dostawcze. Tutaj wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 120 tys. km przebiegu i można go rozszerzyć do 160 tys. km lub do 200 tys. km przebiegu. Ceny w przypadku Forda Rangera zaczynają się od 8510 zł.

Dla użytkowników samochodu E-Transit została natomiast przygotowana oferta Pakiet Serwisowy, która obejmuje ochronę pogwarancyjną Ford Protect na 4 lata lub 120 tys. km oraz Kontrakt Serwisowy na 4 lata. Usługa ta została wyceniona na 4360 zł.

Klientom decydującym się na zakup nowego Mustanga Mach-E Ford zapewnia Pakiet 8 lat ochrony Ford Protect, gwarancja i serwis w cenie samochodu. Pakiet w zakresie 8 lat/160 tys. km obejmuje ochronę pogwarancyjną Ford Protect oraz Kontrakt Serwisowy, rozszerzony o wymianę następujących części eksploatacyjnych: klocki, szczęki, tarcze hamulcowe, amortyzatory, pióra wycieraczek, żarówki.

W cenie nowej Kugi, Pumy oraz Focusa Ford zapewnia pakiet 4 lat ochrony, składający się z ochrony pogwarancyjnej Ford Protect oraz Kontraktu Serwisowego w zakresie 4 lata/80 tys. km.

Klientom zainteresowanym zakupem nowego Transita Customa Ford zapewnia w cenie samochodu ochronę pogwarancyjną Ford Protect w wariancie 5 lat/160 tys. km. W cenie nowego w pełni elektrycznego Exlorera Ford zapewnia pakiet 8 lat ochrony składający się z ochrony pogwarancyjnej Ford Protect 8 lat/160 tys. km oraz przedpłaconych przeglądów okresowych w postaci Kontraktu Serwisowego 8 lat/4 przeglądy.

Fot. Ford

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony