WYWIADY

ponad rok temu  20.12.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Przewody hamulcowe tylko z atestem [WYWIAD]

W portalu warsztat.pl przedstawiamy firmę Spyra „Przewody Hamulcowe i Metale Kolorowe”. Oferta firmy, którą poza przewodami hamulcowymi tworzą przewody paliwowe oraz liczne akcesoria, dostępna jest pod adresem autoprzewody.pl. Pracownicy firmy odpowiedzieli nam na kilka pytań.

Proszę w kilku zdaniach przedstawić firmę. Od kiedy funkcjonujecie na rynku? Co zawiera oferta Waszej firmy?

Firma powstała w 2007 roku pod nazwą Metale Kolorowe i zajmowała się sprzedażą metali kolorowych oraz produkcją złączek i odpowietrzników. W roku 2014 dołączył do firmy wspólnik specjalizujący się produkcji przewodów hamulcowych. Obecnie firma zajmuję się produkcją przewodów hamulcowych, odpowietrzników, złączek, trójników oraz łączników do przewodów hamulcowych. Ogólnie mówiąc, jest to firma rodzinna i produkcją przewodów zajmuję się od roku 1986, gdzie wraz z rozwojem firmy powiększał się asortyment dla motoryzacji.

Oferujecie miedziane i stalowe przewody hamulcowe. Które z nich cieszą się większym zainteresowaniem klientów? Niektórzy mechanicy do miedzianych przewodów podchodzą sceptycznie. Słusznie?

Przewody miedziane cieszą się większym zainteresowaniem niż przewody stalowe. Przewody stalowe montowane są w samochodach na pierwszym montażu i są klienci którzy wolą wyłącznie takie przewody, jednak zdecydowana większość woli miedziane przewody, gdyż można je łatwiej zamontować i nie trzeba „rozbierać” pół samochodu, żeby zamontować wyprofilowany przewód stalowy. Z tego co zauważyliśmy, bardziej sceptycznie na przewody miedziane patrzy się poza granicami naszego kraju, gdyż obowiązują na nie certyfikaty, a nie każdy producent je posiada. W Polsce one są nieobowiązkowe.

Czym charakteryzuje się dobry przewód hamulcowy? Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę przewodów lub rur do produkcji i naprawy?

Przewodów hamulcowych nie należy naprawiać tylko je wymieniać, bo życie ludzkie jest bezcenne, a są one bardzo ważną częścią samochodu odpowiadającą za bezpieczeństwo. Przewody stalowe charakteryzują się powłoką, pod którą nie zawsze widzimy co się dzieje w dalszej części z przewodem hamulcowym. Do produkcji przewodów hamulcowych należy stosować odpowiedniej jakości rurki oraz oprzyrządowanie, tak aby przewód był spęczniały w odpowiedni sposób. Co do wyboru dostawcy są klienci, którzy biorą pod uwagę tylko cenę, a są klienci którzy biorą pod uwagę czy dany dostawca posiada certyfikat lub atest na swój wyrób. Nasza firma posiada certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa „B”  wydany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Jakiego rodzaju przewody paliwowe macie w swojej ofercie?

Tak się składa, że przewodów paliwowych mamy bardzo mało w swojej ofercie – zdarza się, że jeśli klient przyjeżdża do nas z przewodem paliwowym to na miejscu oceniamy czy możemy mu wyprodukować przewód.

Czy działacie tylko na rynku polskim, czy kooperujecie z podmiotami zagranicznymi?

W głównej mierze działamy na rynku polskim, jednak powoli zdobywamy klientów poza granicami Polski.

Jakie najbliższe plany rozwojowe ma Państwa firma?

Głównym planem rozwojowym  naszej firmy jest umocnienie na rynku oraz pozyskiwanie nowych klientów, wprowadzenie  nowego produktu .

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony