Części i regeneracja

Artykuł sponsorowany

7 miesięcy temu  06.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Regenerowane części Mercedes-Benz. Jak to działa?

- Części regenerowane fabrycznie to nasz wkład w przyszłość – proces, w którym łączymy ekonomiczne wykorzystanie zasobów z ekologią. Proponujemy zapoznanie się z jednym z procesów, jakim jest odbudowa i regeneracja fabryczna części, w wyniku której powstaje asortyment oryginalnych części regenerowanych Mercedes-Benz - zachęcają przedstawiciele tego koncernu. Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez ekspertów Mercedes-Benz.

Regeneracja części wymaga mniej energii niż produkcja nowych, co pozwala oszczędzać cenne surowce i zmniejszać emisję CO2. Dzięki niej każdego roku można zaoszczędzić tysiące ton surowców i dziesiątki tysięcy megawatogodzin energii elektrycznej. TÜV SÜD, niezależna organizacja przeprowadzająca testy, ustaliła, że regeneracja jednej skrzyni biegów NAG2 daje oszczędność 215 kg dwutlenku węgla i 3074 MJ (854 KWh) energii w porównaniu do produkcji części nowej. Każda zregenerowana skrzynia biegów obniża emisję szkodliwego dla klimatu CO2 o taką ilość, jaką 6 sadzonek drzew przetwarzałoby w tlen w 10 lat.

Wzrost jednostkowych kosztów napraw agregatów, takich jak silniki, automatyczne skrzynie napędowe i kolumny zawieszenia, oraz powiększające się trudności w odtworzeniu fabrycznych parametrów i charakterystyk technicznych przy naprawie, jak również coraz większe wymagania co do tolerancji wykonania oraz rodzaju zastosowanych obróbek cieplnych i chemicznej sprawiają, że jednostkowe naprawy, odbudowy lub regeneracje stają się bardzo kosztowne. Dla tego typu procesów alternatywą są seryjna, fabryczna odbudowa i regeneracja kompletnych podzespołów pojazdu.

Czym dokładnie są regenerowane części Mercedes-Benz?

Oryginalne części regenerowane Mercedes-Benz to części regenerowane fabrycznie. Bardziej adekwatnym określeniem jest nie „regenerowane”, a „odbudowane”. Dlaczego? Odkupione od użytkowników, zużyte eksploatacyjnie, oryginalne części zamontowane w trakcie produkcji pojazdu trafiają do zakładu Mercedes-Benz w Offenbach, gdzie podlegają wstępnej ocenie. Stamtąd kierowane są do odpowiednich zakładów, gdzie rozpoczyna się proces regeneracji. Najpierw są rozmontowywane i dokładnie czyszczone. Części zewnętrzne (obudowy) poddawane są piaskowaniu. Dopiero po wyczyszczeniu są szczegółowo oceniane i weryfikowane przez wykwalifikowanego technika.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wszystko jest dokładnie sprawdzane i mierzone. Elementy zużyte są złomowane, a ich miejsce zajmują nowe. Niezależnie od stanu, wszystkie uszczelki, śruby, łożyska i sprężyny są zawsze wymieniane. Następnie całość jest montowana z zachowaniem surowych norm. Gotowy element trafia na specjalne stanowisko, gdzie przechodzi bardzo dokładną kontrolę – taką samą jak nowe części schodzące z taśmy produkcyjnej. Po uzyskaniu pewności, że część regenerowana spełnia standardy części nowej, trafia do magazynu centralnego w Germersheim, a stamtąd prosto do serwisów na całym świecie. Jak widać, odbudowa to bardzo złożony proces, w którym kluczową rolę odgrywa kontrola jakości na każdym etapie.

Regenerowana skrzynia rozdzielcza Mercedes-Benz

Zalety regenerowanych części Mercedes-Benz

  • Wysoka jakość Mercedes-Benz w atrakcyjnej cenie
  • Te same warunki gwarancji jak dla części montowanych podczas produkcji pojazdu
  • Odbudowa i regeneracja przy zachowaniu wysokich parametrów technicznych
  • Duża dostępność i szeroki asortyment liczący 13 000 produktów.
  • Dołączenie do elektronicznego katalogu części Mercedes-Benz

Dlaczego warto uzupełnić ofertę o regenerowane części Mercedes-Benz?

Niestety podczas eksploatacji pojazdu zdarzają się niespodziewane uszkodzenia części, całych podzespołów czy agregatów, takich jak np. silnik, skrzynia biegów, most napędowy lub wtryskiwacz. Trwałe uszkodzenia lub awarie mogą powstać nie tylko z powodu zderzenia czy stłuczki, ale również z racji niewłaściwego składu lub zanieczyszczenia paliwa, zastosowania niewłaściwego oleju lub wykonania niewłaściwych czynności przeglądowych, ale i w wyniku pomyłki w zastosowaniu części nieprzewidzianych do danego typu pojazdu. Przyczyn może być wiele.

W efekcie takiego uszkodzenia właściciel pojazdu musi podjąć decyzję o kosztownej naprawie opiewającej na kwotę od kliku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla pojazdów starszych niż 8 lat taka naprawa z zastosowaniem części nowych może być nawet na granicy opłacalności lub przejęcia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie oryginalnych części regenerowanych Mercedes-Benz. Są dużo tańsze i dodatkowo istnieje możliwość odkupu części wymontowanej, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty naprawy. Dzięki fabrycznej odbudowie i regeneracji charakterystyki techniczne pracy agregatów, np. takich jak silniki, skrzynie automatyczne, baterie wysokonapięciowe i inne, pozostają na tym samym poziomie co części nowej, montowanej podczas produkcji pojazdu. Agregaty i duże zespoły montowane fabrycznie mogą być wymieniane na odbudowane/regenerowane, dostarczane również od producenta samochodu, ze znakiem firmowym – gwiazdą, co ma znaczący wpływ na utrzymanie parametrów technicznych i wartości rynkowej pojazdu.

Klienci i mechanicy, montując części regenerowane fabrycznie, mogą zaufać marce Mercedes-Benz, której doświadczenie w dziedzinie konstrukcji pojazdów sięga początków historii motoryzacji.

Klienci uzyskują dodatkowe możliwości wyboru przy podejmowaniu decyzji co do rodzaju części zastosowanych w ich pojazdach.

Po szczegóły oferty odsyłamy na stronę internetową - TUTAJ.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony