Warto wiedzieć

ponad rok temu  20.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Retrofity OSRAM dopuszczone w kolejnych europejskich krajach

Lista europejskich krajów, w których zatwierdzono stosowanie lamp OSRAM Night Breaker LED, stale się powiększa. To już kilkanaście państw, gdzie kierowcy mogą czerpać korzyści i legalnie użytkować retrofity LED tej marki.

Retrofity firmy OSRAM, jako pierwsze tego typu produkty, zostały dopuszczone do użytkowania w Niemczech. Obecnie kierowcy kilkunastu państw Starego Kontynentu (m.in. Austrii, Chorwacji, Francji, Czech, Portugalii, Islandii, Grecji, Belgii, Szwecji, Słowenii, Łotwy, Litwy czy Holandii) mogą także legalnie montować lampy OSRAM Night Breaker LED. Co ważne, dopuszczenie dotyczy nie tylko typów H7 i H4, lecz także – od niedawna w niektórych z tych krajów – popularnej wersji W5W LED, stosowanej najczęściej w światłach pozycyjnych i do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
– Seria OSRAM Night Breaker LED dostępna jest już w kilkunastu krajach, a to dopiero początek – komentuje Adam Wu, dyrektor generalny działu Automotive & Specialty Lamps w firmie ams OSRAM.
Retrofity firmy OSRAM emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów, i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się z racji połączenia dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet do 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełniają nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż w reflektorze.
 

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (1)

dodaj komentarz
do góry strony