Części i regeneracja

3 miesiące temu  18.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Retrofity OSRAM z dopuszczeniem w kolejnych krajach

Firma OSRAM nieustannie poszerza i ulepsza portfolio rozwiązań LED, a początek roku zaowocował zmianami w ofercie retrofitów – wprowadzono nową generację produktów z jeszcze lepszymi parametrami świetlnymi. To jednak nie wszystko, z każdym miesiącem poszerza się także lista krajów, w których retrofity tego producenta zostają dopuszczone do ruchu. W styczniu do dotychczasowych 22 państw dołączyły Dania i Cypr.

Portfolio retrofitów LED zyskało ostatnio trzy nowości. Pierwszą z nich jest druga generacja dobrze znanej i cieszącej się ogromną popularnością lampy Night Breaker LED H7 Gen 2. To, czym wyróżniają się nowe produkty, to ulepszona konstrukcja optyczna, która zapewnia wyższą luminancję, a tym samym gwarantuje zoptymalizowane oświetlenie. Dzięki temu zapewniają do 230% jaśniejsze światło w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112, podczas gdy olśnienie innych użytkowników drogi spada poniżej maksymalnych dopuszczalnych wartości nawet o 50%. Dodatkowo zmianie uległa konstrukcja, co sprawiło, że mają one nowocześniejszy wygląd i mniejsze obciążenie cieplne. Poprawione zarządzanie temperaturą i wysoka odporność na wibracje sprawia, że lampy te są do 5 razy trwalsze niż porównywalne żarówki halogenowe. Retrofity emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów.
Kolejną nowością jest druga generacja lampy Night Breaker W5W LED. Produkt ten wyróżnia uniwersalne dopuszczenie w wielu krajach europejskich. To pierwszy na rynku retrofit W5W LED firmy OSRAM, który jest zatwierdzony do użytku w ruchu publicznym we wszystkich modelach pojazdów 12 V za białym szkłem jako światło postojowe, światło obrysowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wnętrza. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie wymaga dopasowywania do konkretnego pojazdu i porównywania z listą kompatybilności. Produkty te zapewniają nowoczesne i mocne światło o temperaturze barwowej 5700 K oraz aż do 80% niższe zużycie energii. Identyczne wymiary i idealnie dopasowana konstrukcja umożliwiają montaż plug & play jako zamiennika tradycyjnej żarówki.
Trzecia nowość to retrofity do samochodów ciężarowych Truckstar LED H7 dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w wielu krajach europejskich w konkretnych modelach pojazdów. Podobnie jak w przypadku produktów do aut osobowych charakteryzują się nawet pięciokrotnie dłuższą trwałością od żarówek, zapewniają do 230% jaśniejsze światło przy ograniczeniu o połowę efektu olśnienia, a to wszystko przy zużyciu energii mniejszym o nawet 75%. Montaż retrofitów przeznaczonych do ciężarówek jest bardzo łatwy, a same lampy są wyjątkowo odporne na wibracje. Świecą światłem o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego – 6000 K.
Choć w Polsce retrofity nie są na ten moment dopuszczone do użytkowania w oświetleniu zewnętrznym na drogach publicznych, to z wielu zalet, jakie oferują produkty LED marki OSRAM, można legalnie korzystać już w 24 krajach Europy. Dopuszczenie dotyczy określonych państw oraz konkretnych modeli pojazdów i funkcji oświetlenia wymienionych na liście kompatybilności. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.osram.com/nb-led.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony