Lakiernictwo i blacharstwo

WYWIADY

ponad rok temu  30.05.2016, ~ Administrator   

Rewolucja w rewitalizacji lakieru

Na tym można zbudować cały samodzielny biznes – mówi o produkcie RestorFX Jakub Matuszkiewicz, wyłączny przedstawiciel na Polskę technologii rewitalizacji lakieru, opatentowanej w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiając swój produkt mówi Pan o rewolucji w rewitalizacji lakieru. Na czym polega ta rewolucja?

Jakub Matuszkiewicz: RestorFX Polska, bo o tym systemie mówimy, to najnowsza technologia rewitalizacji lakieru. Mówiąc potocznie, to coś w stylu nakładanego ręcznie lakieru bezbarwnego, samopoziomującego się, który wchodzi w reakcję termiczno-chemiczną z lakierem bazowym. Nasz produkt odbudowuje lakier i dodaje ok. 10 mikronów powierzchni ochronnej.

Czy to rozwiązanie dla lakieru w dowolnym stanie, czy też są takie sytuacje, że tego produktu ze względu na fatalny stan lakieru użyć już nie można?

Ten podział wygląda inaczej. Mamy cztery przedziały produktu na różną temperaturę panelu. Przed nakładaniem produktu oczywiście mierzymy lakier. Pomiar, przygotowanie lakieru jest też inne, specjalistyczne. To proces bardziej lakierniczy niż detailingowy. Dobrze, żeby przestrzeń gdzie nakładamy produkt była bezpyłowa.

Dla jakich samochodów dedykowane jest do rozwiązanie?

To produkt dedykowany głównie dla aut 3-4 letnich, ma służyć do szybkiego odświeżenia lakieru, odbudowania go. Używamy też tego do samochodów nowych, w celu zabezpieczenia lakieru. Dobre zastosowanie znajduje też w renowacji aut zabytkowych. Uważam, że największą wartość ma samochód z lakierem oryginalnym. Metody polerowania niestety wycinają te mikrony, których i tak jest mało przy starych lakierach. Lepiej nadbudować lakier niż go wycinać

Kto jest docelowym odbiorcą produktu RestorFX? Zawodowi lakiernicy, firmy zajmujące się detailingiem czy amatorzy-pasjonaci?

To jest już specjalistyczny produkt. Trzeba przejść u nas bardzo długie szkolenie. Ta aplikacja może się wydaje prosta na filmie czy teraz, kiedy rozmawiamy, a jednak ona wymaga kilkutygodniowego szkolenia, dużej praktyki. Każdy jest w stanie tego się nauczyć. Można zbudować z nami na bazie tego produktu cały biznes, dobrze działający zakład usługowy.

W jaki sposób?

Mamy produkt do odnawiania lamp, plastiku, wkrótce folii. Mamy bardzo fajny produkt FX Headlight, do odnowienia lamp plastikowych – szybki proces, polegający na tym, że nie wycinamy plastiku, a go odbudowujemy. On wchodzi w reakcję chemiczną, uszczelnia wszystkie pory,  wypełnia i nadbudowuje plastik. Zmatowienia znikają, a do tego ma sam w sobie ochronę UV, dodatkową powłokę ochronną. Proces jest szybki i niebrudzący.
Podsumowując, mamy ofertę dla warsztatów lakierniczych; dla osób, które chcą otworzyć nowy biznes;, dla firm, które zajmują się autodetailingiem., a chcą skrócić proces samej renowacji lakieru – odbudować go, a nie zniszczyć i potem dopiero odbudowywać np. ceramiką.

Dziękuję za rozmowę
Rozmawiał Piotr Łukaszewicz

 

 

 

 

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Rewolucja w rewitalizacji lakieru
Rewolucja w rewitalizacji lakieru

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony