Wydarzenia

5 miesięcy temu  11.09.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Samochód solarny w barwach Cromax

Zaprezentowany w połowie lipca br. zasilany energią słoneczną samochód Infinite, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven, polakierowany został w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii. Pojazd weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się 22-29 października br. i będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy, która znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy. To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta, wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.
Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie – może łatwiej osiągnąć oczekiwaną, najwyższą prędkość. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów: od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły idealnie gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony