Warto wiedzieć

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Samochód z tapicerką skórzaną...i co dalej?
Wbrew powszechnie panującej opinii, że tapicerkę skórzaną należy zabezpieczyć po raz pierwszy dopiero po kilku miesiącach użytkowania, najlepsze efekty uzyskuje się, zabezpieczając powierzchnię tapicerki nowej. Tym sposobem zabrudzenia gromadzące się na powierzchni od pierwszego dnia napotykają barierę ochronną.

Dbałość o tapicerkę skórzaną przynosi znakomite rezultaty przez działanie profilaktyczne. Doświadczenie i oferta firmy P.P.H.U. Ottimo, specjalizującej się w zakresie pielęgnacji i renowacji tapicerki skórzanej, spełni wymagania każdego posiadacza takowej w swoim samochodzie.

Skóra = elegancja
Skórzana tapicerka samochodowa to ekskluzywna strona wystroju wnętrza i chociaż nie zawsze jest pierwszej świeżości, to dzięki niej auto postrzegane jest jako to z wyższej półki w stosunku do bliźniaka z tapicerką tekstylną. Jednak skóra – jak każda rzecz zyskująca miano elegancji – wymaga regularnego czyszczenia i zabezpieczania, jak również odpowiedniej kultury użytkowania, a w przypadku uszkodzenia – usunięcia go w taki sposób, aby trwałość wykonanej naprawy była na poziomie zbliżonym do oryginału.
Ofertą P.P.H.U. Ottimo objęte są m.in. produkty włoskiego koncernu chemicznego Fenice, który, współpracując z przemysłem garbarskim, dostarcza wysokie jakościowo środki chemiczne przeznaczone do skóry.

Konserwacja i naprawa
Aktualnie skóry samochodowe wykańcza się powłokowo zaawansowanymi chemicznie lakierami, które posiadają odpowiednie parametry wytrzymałościowe, zarówno w zakresie ścieralności, jak i łamliwości. Ważnym aspektem estetycznym jest tzw. chwyt, czyli odczucie w dotyku powierzchni, uzyskiwane przez odpowiednie dodatki uszlachetniające. Pierwszym zagadnieniem będzie więc zabezpieczenie (potocznie nazywane „konserwacją”) powierzchni tapicerki przed czynnikami niekorzystnymi, pojawiającymi się w codziennym użytkowaniu. Preparaty zabezpieczające wierzchnią warstwę powłoki skóry, a więc lakier, mają za zadanie chronić go zarówno mechanicznie, jak i chemicznie, zabezpieczając jego strukturę. To samo dotyczy środków czyszczących – z powierzchni należy usunąć sam brud, a nie lakier z brudem, co może mieć miejsce przy „mocnych” środkach czyszczących, które nie są przeznaczone do skóry.

Drugim ważnym zagadnieniem jest naprawa uszkodzeń na powierzchni skóry lub odnowienie wierzchniej warstwy wykończeniowej. Dobra renowacja to nie tylko efekt wizualny, ale i odpowiednia wytrzymałość odnowionej powierzchni, jak również jej estetyka na poziomie parametrów nowej skóry. Droga do tego wiedzie przez zaawansowane technologicznie środki chemiczne oraz umiejętność ich stosowania. W P.P.H.U. Ottimo znajdziecie Państwo i jedno, i drugie.


Popatrzmy, co się dzieje z tapicerką skórzaną, o którą nie dbano właściwie – schemat A.
Każdy przedmiot wymaga prawidłowej pielęgnacji, również tapicerka. Gdy nie jest właściwie zabezpieczana, z biegiem czasu traci swoją odporność na czynniki zewnętrzne, jak chociażby składniki ludzkiego potu, które należą do bardzo agresywnych dla powierzchni skóry tapicerskiej. Stąd konieczność zabezpieczania tapicerki przez regularne odtwarzanie powłoki ochronnej preparatem Ottimo Car Leather

Protector – schemat B.
Zabrudzenia zatrzymują się na powierzchni ochronnej Ottimo Car Leather Protectora, natomiast penetracja agresywnych substancji zostaje w znaczący sposób spowolniona, co daje czas na usunięcie powstałego zanieczyszczenia.
Preparaty mogą być stosowane do skór pigmentowanych i anilinowych.

Więcej informacji na: www.ottimo.pl.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ dawido234 1 ponad rok temu Tapicerka skórzana jest trudna w utrzymaniu, ale odkąd znalazłem dobry środek od K2 https://bit.ly/2MtvnnJ... to czyszczenie jej jest dużo przyjemniejsze niż wczesniej.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony