Części i regeneracja

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Wywiady

Nasze rozmowy

ponad rok temu  13.04.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Samochody elektryczne się nie psują? [VIDEO]

fot. Bartłomiej Ryś

Dziś samochody elektryczne to już nic nowego. Wystarczy spojrzeć na minione targi Poznań Motor Show - praktycznie każdy producent pokazał swój pojazd elektryczny. Branża warsztatowa spogląda jednak na te rozwiązania z dużą rezerwą. Jak serwisować takie pojazdy? Czy wymagają wymiany jakichkolwiek części? Co najczęściej się w nich psuje, czy warsztaty niezależne poradzą sobie z ich obsługą? Jak wygląda proces ich ładowania? I wreszcie jak sami użytkownicy podchodzą do tego typu pojazdów?

Nasz rozmówca, p. Miłosz Franaszek, jest szefem projektu Vozilla. To nic innego, jak wypożyczalnia aut elektrycznych na minuty, która w swojej ofercie ma dostępnych 190 Nissanów LEAF. Wszystkie "pracują" na terenie Wrocławia, mieście, które od wielu lat walczy ze smogiem i zbyt dużą ilością samochodów na drogach. Co więcej, w przeciągu kilku miesięcy ilość wypożyczeń tych aut przekroczyła magiczną barierę 100 tysięcy. Kto więc może wiedzieć więcej o serwisowaniu takich samochodów?

W materiale video znajdziecie odpowiedzi chociażby na to, w jaki sposób użytkownicy korzystają z wypożyczalni, z jaką predkością się poruszają i co w sytuacji, kiedy za kierownicą LEAFa spowodujemy kolizję lub wypadek. Poruszyliśmy również ważne kwestie z punktu widzenia warsztatu: czy takie samochody się psują, jak często trzeba wymieniać w nich opony, jak wygląda proces ich ładowania oraz ich serwis. 

Co ciekawe, wszystkie auta w wypożyczalni jeżdżą na oponach Nexen Tire w rozmiarze 205/55/16 (model N Blue 4 Seasons, czyli "gumy" wielosezonowe). Jak podkreślał nasz rozmówca, są one bardzo dobrym wyborem. To ważna rekomendacja mając na uwadze fakt, że "elektryki" są użytkowane cały czas w bardzo różny sposób - w końcu jest to wypożyczalnia. 

Zapraszamy do wywiadu video! 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Wojtek 1 ponad rok temu Ooooo i to jest kolejne potwierdzenie tego, że jednak samochody elektryczne sa tańsze w eksploatacji. Juz słuchac sie nie da tych komentarzy niektorych, ze sa drogie a jak do tego doliczy sie ich ekploatacje to juz w ogole sie nie oplaca... Bzdrura! Mam elektryka od roku i smiga do tej pory bez zadnych awarii. Ładowanie bez problemu zazwyczaj na stacjach greenway'a, bo ja ciagle jednak jestem w trasie, wiec na 8h ładowania w domu nie ma szans. Dla mnie spalinowy samochod za kilkanascie lat bedzie historia
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony