nie przegap

Warto wiedzieć

2 miesiące temu  26.07.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Sektor automotive na Pomorzu

Najnowszy raport „Invest in Pomerania” poświęcono bezpośrednim inwestycjom zagranicznym. To właśnie one stanowią siłę napędową rozwoju branży automotive w regionie.

Według raportu, sektor automotive na Pomorzu zatrudnia obecnie 21 300 osób. Główne produkty wytwarzane w regionie to m.in. baterie litowe i ładowarki do samochodów elektrycznych oraz kamery i komputery do jazdy autonomicznej.

W związku z rozwiniętym zapleczem biznesowym, bliskością portów i dobrze rozwiniętą siecią połączeń lądowych, a także doskonałym zapleczem akademickim, Pomorze jest jedną z najlepszych lokalizacji dla rozwoju sektora automotive.

Na 9 uczelniach działających w regionie realizowane są liczne kierunki powiązane z sektorem motoryzacyjnym, obecnie na uczelniach wyższych w tym zakresie studiuje 16 tysięcy osób, natomiast w szkołach zawodowych o profilu odpowiadającym zapotrzebowaniu branży kształci się ponad 30 tysięcy uczniów, tak więc firmy z sektora motoryzacyjnego nie muszą się obawiać, że na rynku zabraknie wykwalifikowanych pracowników.

Ogromną zaletą Pomorza jest także duża dostępność specjalistów z branży IT. Według raportu IIP, podstawą rozwoju firm z branży automotive w nadchodzących latach będą innowacje z dziedziny nowych technologii. Dlatego też Pomorze, jako region, w którym sektory IT i B+R są wyjątkowo dobrze rozwinięte, stanie się bardzo atrakcyjną lokalizacją dla firm z branży motoryzacyjnej.

Fot. Invest in Pomerania

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony