Zajęcia szkolne z zakresu lakiernictwa renowacyjnego dla uczniów Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu zorganizowane zostały przy współudziale AkzoNobel Car Refinishes Polska. Szesnastu uczestników kursu, który odbył się wg autorskiego programu nauczania AkzoNobel, skorzystało z wiedzy ekspertów oraz najlepszych materiałów lakierniczych.
Całoroczny kurs obejmował ponad 150 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Uczniowie pracowali w kilkuosobowych grupach – tak, aby każdy uczestnik mógł jak najlepiej wykorzystać dostępne zasoby.
Rozpoczęty w roku 2011 projekt „Dobry start – chwyć kolory jutra” skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół technicznych i zawodowych o profilu samochodowym, a na celu ma popularyzację zawodu lakiernika samochodowego, a tym samym – popularyzację fachowej wiedzy lakierniczej oraz umiejętności praktycznych. Podczas kursu poruszane są takie zagadnienia, jak: przygotowanie powierzchni do lakierowania, aplikacja lakierów dwu- i trzywarstwowych, dobarwianie kolorów, naprawy miejscowe oraz wady lakiernicze.
- W polskich realiach kształcenie w zawodzie lakiernika na poziomie szkoły zawodowej i średniej pozostawiało często wiele do życzenia, o czym wie każdy szef serwisu poszukujący nowego pracownika lakierni – mówi Monika Wyszyńska, koordynator projektu. - To bardzo ważne, aby uczniowie szkół samochodowych, którzy chcą związać swoją przyszłość z tym zawodem, od początku mieli możliwość uczenia się od najlepszych
- Adepci naszego kursu, którzy opuścili w tym roku mury szkoły, są bardzo dobrze przygotowani do tego, aby od pierwszych dni pracy w profesjonalnej lakierni zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawiają przed nimi klienci serwisu – dodaje Robert Wolny, wykładowca prowadzący zajęcia w Poznaniu. - Dodatkowe praktyczne zajęcia w ośrodku AkzoNobel są ukoronowaniem ich dotychczasowego zaangażowania, które niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.
Komentarze (0)