Części i regeneracja

10 miesięcy temu  19.07.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

SKF TPMS

BSKF Tyre Pressure Monitoring System to elektroniczny układ, który monitoruje ciśnienie w kołach i natychmiast informuje kierowcę o anomaliach, w ten sposób realnie przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. System SKF przeznaczony do samochodów osobowych nie wymaga programowania, ponieważ został opracowany w standardzie OE i jest dopasowany do konkretnych modeli pojazdów.

Jak wiadomo, nieprawidłowe ciśnienie w ogumieniu obniża bezpieczeństwo jazdy. Nadmierne lub niedostateczne ciśnienie skraca żywotność opon, a w skrajnych przypadkach może być także przyczyną jej „wystrzału”. Według badań zaledwie 15-procentowa odchyłka może skrócić żywotność opony o 10%.
Dzięki systemowi monitorowania ciśnienia w oponach SKF kierowcy mogą kontrolować ciśnienie w sposób dokładny i ciągły, co poprawia bezpieczeństwo jazdy, wydłuża żywotność ogumienia i optymalizuje zużycie paliwa. System został opracowany w standardzie OE, co oznacza, że w sprzedaży oferowane są zestawy przeznaczone do poszczególnych pojazdów. Rozwiązanie SKF obejmuje 75% europejskich pojazdów wyposażonych w TPMS.
Na system firmy SKF składają się: monitor ciśnienia w oponach z ostrzeżeniem o niskim ciśnieniu, kontrolka TPMS i narzędzie do resetowania TPMS.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony