Wydarzenia

4 miesiące temu  19.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Spotkanie przedstawicieli rynku flotowego i motoryzacyjnego

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) zorganizował dużą konferencję branży motoryzacyjnej i flotowej pt. „Ewolucja czy rewolucja? Trendy zmieniające rynek motoryzacyjny i mobilność w dzisiejszym świecie”. Wydarzenie odbyło się na warszawskim stadionie PGE Narodowy.

Konferencja została poświęcona najważniejszym trendom, które kształtują oraz wpływają na kierunki rozwoju motoryzacji i mobilności w obecnych czasach, takim jak np. connected cars, współdzielona mobilność, nowe metody finansowania i użytkowania aut czy też paliwa i napędy alternatywne. Program wydarzenia został wypełniony licznymi wystąpieniami i prezentacjami eksperckimi oraz panelami dyskusyjnymi. Wypowiadali się cenieni eksperci branży flotowej, rynku motoryzacyjnego i producentów samochodów, branży paliwowej, assistance, finansowej, technologicznej i doradztwa biznesowego. Wydarzenie poprowadził znany dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
– Na naszych oczach zachodzą bardzo dynamiczne przemiany rynku motoryzacyjnego i szeroko pojętej mobilności – mówi Robert Antczak, prezes zarządu PZWLP. – Tempo tych zmian jest na tyle duże, że podczas konferencji próbowaliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, czy mamy do czynienia już z rewolucją, czy też nadal jest to jedynie ewolucja. Szybko postępująca transformacja w dziedzinie motoryzacji i mobilności dotyczy w zasadzie każdego obszaru. Począwszy od modelu finansowania i użytkowania samochodów, gdzie coraz częściej traktujemy auta jako usługę, odchodząc od posiadania na rzecz użytkowania, poprzez napędy alternatywne z elektromobilnością na czele, a kończąc na nowoczesnych technologiach, takich jak auta połączone z internetem, przetwarzające i wykorzystujące olbrzymie ilości informacji w celu wspomagania kierowcy, czy wykorzystanie sztucznej inteligencji. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów jest organizacją, która poprzez swoje firmy członkowskie generuje obecnie ok. 40% sprzedaży nowych aut w Polsce, w związku z czym reprezentuje znaczną część rynku motoryzacyjnego i ma istotny wpływ na jego rozwój. W tym kontekście zorganizowanie przez nas konferencji integrującej ekspertów i podmioty z całego środowiska motoryzacyjnego oraz flotowego w Polsce było naturalną konsekwencją rozwoju organizacji. Było to pierwsze tak duże wydarzenie tego typu zorganizowane przez PZWLP, planujemy jednak, by podobna konferencja była w przyszłości powtarzana i na stałe wpisała się w kalendarz imprez rynku flotowego i motoryzacyjnego w Polsce.
Podczas konferencji poznaliśmy także laureatów nagród PZWLP, czyli jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku flotowym, wręczanych nieprzerwanie od 16 lat.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony