Warto wiedzieć

4 miesiące temu  23.10.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Stała kontrola poziomu baterii

Liczba spowodowanych przez kuny szkód wzrasta z każdym rokiem. Dlatego niezwykle ważne jest podjęcie odpowiednich środków zaradczych, aby do nich nie dopuścić.

Zarówno w przypadku klasycznych samochodów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów elektrycznych elektronika pojazdu oraz system zarządzania silnikiem są coraz bardziej złożone, co utrudnia programowanie nowych, „zewnętrznych” komponentów. 
Z tego powodu zaleca się montaż niezależnych od instalacji elektrycznych pojazdu, połączonych rozwiązań, obejmujących ultradźwięki i wysokie napięcie, takich jak na przykład urządzenie 8 Plus-Minus Clip, które jest zasilane bateriami guzikowymi. Dzięki temu nie ma już potrzeby podłączania sprzętu do elektroniki pojazdu.
Ten system spełnia jednak swoje zadanie jedynie wówczas, gdy w baterii guzikowej występuje odpowiedni poziom napięcia. W razie jego utraty nie zapewnia odpowiedniej ochrony, przez co kuna może gryźć bez ograniczeń. Dotychczas w przypadku produktu 8 Plus-Minus do kontroli tej funkcji służyła zlokalizowana na urządzeniu jednokolorowa lampka kontrolna.
Firma Stop&Go dopracowała ten system kontroli i oferuje obecnie oba urządzenia – 8 Plus-Minus oraz 8 Plus-Minus Clip – z wygodnym, dwukolorowym wskaźnikiem poziomu baterii LED. Gdy napięcie baterii guzikowych 3 V (typu CR2477) spadnie poniżej wartości 2,46 V, migająca dioda LED zmieni kolor z zielonego na czerwony, sygnalizując zbliżającą się konieczność wymiany. Dzięki temu można oszczędzić sobie pracochłonnego pomiaru napięcia baterii, a właściciel pojazdu ma całkowitą pewność, iż jej poziom jest odpowiedni. Zyskuje tym samym gwarancję doskonale działającego, a przy tym skutecznego odstraszania kun.
Zawierająca informację na temat daty montażu, zlokalizowana w komorze silnika naklejka przypomina o zalecanej co roku wymianie baterii.
Urządzenia 8 Plus-Minus oraz 8 Plus-Minus Clip wraz z nowym wskaźnikiem poziomu baterii LED można nabyć w dobrze zaopatrzonych sklepach specjalistycznych.

Więcej na: www.stop-go.de/pl

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony