Części i regeneracja

7 miesięcy temu  20.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Strefa Mechanika w firmie Lauber. Dobra współpraca przy regeneracji

Części regenerowane Lauber możemy nabyć w firmie Inter Cars

Części regenerowane to zawsze dobra rzecz dla środowiska, a często także dla portfela kierowcy i warsztatu. Jednak przede wszystkim – gwarancja pozyskania części zamiennej o najwyższej jakości, niejednokrotnie wyższej niż w przypadku nowych zamienników. Dla pełnego powodzenia procesu regeneracji ważna jest przede wszystkim dobra współpraca producenta z warsztatami samochodowymi. Chodzi o pozyskiwanie rdzeni, kaucje i korzystne dla obu stron warunki współpracy. 

Zaglądamy do Strefy Mechanika, specjalnego działu w firmie Lauber, która jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie regeneracji. Zaciski hamulcowe, alternatory i rozruszniki, przekładnie kierownicze i pompy wspomagania, półosie napędowe i wtryskiwacze CR – to oferta tego słupskiego przedsiębiorstwa.

Najczęstsze pytania

Co to jest rdzeń? 
To część wymontowana z auta, która może zostać przyjęta przez dystrybutora w przypadku zakupu produktu regenerowanego i obniżenia jego ceny poprzez zwrot kaucji za rdzeń. Zwracana, wymontowana część (rdzeń) musi być odpowiednikiem zakupionego towaru objętego sprzedażą „towar regenerowany” i wskazane jest, aby dostarczyć ją w opakowaniu po zakupionym egzemplarzu. Przyjęta może być tylko część kompletna i nierozłożona na elementy składowe.

Co to jest kaucja? 
Jest to wartość rdzenia wyrażona w PLN, która jest doliczana do ceny towaru w przypadku, gdy klient, kupując produkt regenerowany, nie zwróci starej wymontowanej z auta części lub zwróci ją w stanie niespełniającym kryteriów przyjęcia (rdzeń uszkodzony). Np. alternator kosztuje 250 zł, kaucja za zwrot wymontowanej części: 50 zł. Klient złożył zamówienie na alternator w kwocie 250 zł, następnie zdemontował i oddał starą część, za którą została mu zwrócona kaucja w wysokości 50 zł. W rzeczywistym rozrachunku klient poniósł koszt zakupu alternatora w kwocie 200 zł.

Ile wynosi okres gwarancji na produkt fabrycznie regenerowany?
Produkty Lauber objęte są pisemną 25-miesięczną gwarancją.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy demontażu starej części (rdzenia w pojeździe)? 
Należy zachować szczególną ostrożność, aby podczas demontażu nie uszkodzić części (rdzenia) ponieważ wszelkie uszkodzenia mechaniczne lub ślady ingerencji dyskwalifikują zwrot kaucji za rdzeń przy zakupie produktu regenerowanego.

Ile mogę zaoszczędzić, kupując produkt regenerowany?
Kupując produkt regenerowany i zwracając odpowiednik starej części (rdzenia), można zaoszczędzić do 80% ceny.

Kryteria przyjęcia wymontowanych części samochodowych
Warunkiem przyjęcia wymontowanych części samochodowych na usługę regeneracji jest spełnienie następujących kryteriów: 
zwracana, wymontowana część (rdzeń) musi być odpowiednikiem zakupionego towaru i wskazane jest, aby dostarczyć ją w opakowaniu po zakupionym egzemplarzu. W przypadku braku oryginalnego opakowania zwracana część musi być w jednoznaczny sposób opisana indeksem zakupionego towaru. Na każdym rdzeniu powinna zostać również zawieszona przywieszka, która znajduje się w opakowaniu zakupionego towaru;

zgodnie z przepisami o ochronie środowiska rdzenie należy zabezpieczyć i zapakować tak, aby nie zanieczyszczały środowiska. Z wymontowanych części (np. przekładnie kierownicze ze wspomaganiem, pompy) należy usunąć pozostały w nich czynnik roboczy;
przyjęta może zostać tylko część kompletna, nierozłożona na elementy składowe oraz spełniająca określone wymagania techniczne.
 

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Kupno części regenerowanej jest korzystne dla środowiska

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony