Wydarzenia

2 miesiące temu  18.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Święto branży warsztatowej w Poznaniu. Jubileuszowa edycja OTWS

Piękny jubileusz OTWS. W 30. edycji turnieju gościem specjalnym po raz kolejny będzie Kickster!

Przed nami największe w Polsce święto motoryzacji. Mowa oczywiście o targach Poznań Motor Show, którew tym roku odbywają się równolegle z Targami Techniki Motoryzacyjnej. Na pewno warto odwiedzić hale Międzynarodowych Targów Poznańskich 4-7 kwietnia.

TTM – edycja 2024
Branża motoryzacyjna rozwija się w zawrotnym tempie, wprowadzając coraz bardziej zaawansowane technologie, ekologiczne rozwiązania oraz innowacje, które zmieniają sposób, w jaki podróżujemy i używamy pojazdów. To niezaprzeczalny fakt, że ma ona ogromny wpływ na nasze codzienne życie, gospodarkę i środowisko naturalne.
W tym dynamicznym środowisku kluczową rolę odgrywają właśnie odbywające się co 2 lata Targi Techniki Motoryzacyjnej. To tutaj producenci, dostawcy i pasjonaci motoryzacji spotykają się, by prezentować najnowsze produkty, nawiązywać kontakty biznesowe oraz wymieniać się wiedzą. Tegoroczną nowością będzie Forum Motoryzacyjne. To propozycja dla zwiedzających TTM, której myślą przewodnią będzie rozmowa i doświadczenie. To właśnie tam – dzięki współorganizacji Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej – specjaliści z branży będą mogli rozmawiać na tematy, które są przyszłością motoryzacji.
Podczas targów TTM przyznawane są Złote Medale Grupy MTP. To prestiżowe wyróżnienie, które honoruje najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania w branży. Organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie konkurs stanowi wyjątkową platformę, na której prezentowane są najnowsze osiągnięcia firm związanych z sektorem motoryzacyjnym. W tym roku sąd konkursowy nagrodził 12 produktów. Złote Medale Grupy MTP nie tylko honorują innowacje, ale również dostarczają firmom nieocenioną możliwość promocji ich produktów na arenie krajowej i międzynarodowej. To doskonała okazja do zwrócenia uwagi potencjalnych partnerów biznesowych i klientów. Decyzje dotyczące przyznania nagród podejmowane są przez sąd konkursowy złożony z ekspertów branżowych.

30. edycja OTWS
W tym roku podczas poznańskich targów swój jubileusz świętować będzie Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, który odbędzie się już po raz trzydziesty. Do Poznania przyjadą uczniowie szkół samochodowych z całej Polski, by rywalizować w testach teoretycznych oraz praktycznych. Najlepsi uczniowie, najlepsze szkoły oraz najlepsi nauczyciele i opiekunowie wyjadą z Poznania z cennymi nagrodami. 
Turniej od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku zapisało się doń ok. 480 uczniów szkół samochodowych – techników i szkół branżowych.
– Turniej motywuje naszych uczniów do nauki, do dodatkowego zaangażowania – przyznaje Artur Kiełb, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. – By osiągnąć bardzo dobre wyniki w turnieju, nie wystarczy podstawowa wiedza szkolna. Trzeba rozwijać się, korzystać z branżowych portali czy czasopism, jak „Nowoczesny Warsztat”. Wynik, który osiągnęliśmy, cieszy nas tym bardziej, że nagrody bardzo się przydadzą.
Nagrody, rywalizacja, motywacja do nauki, spotkanie z rówieśnikami i integracja, możliwość uczestnictwa w targach Poznań Motor Show i Targach Techniki Motoryzacyjnej – to tylko część kluczowych elementów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Od kilku lat dostarczamy też przeznaczoną dla przyszłych mechaników wiedzę w formie szkoleń wideo. Wykłady, które publikujemy na stronach OTWS, pozwalają doskonale przygotować się do turnieju.
Więcej o turnieju dowiecie się na www.otws.pl.

Poznań Motor Show
Poznań Motor Show niezmiennie dostarcza niezapomnianych emocji w każdym wydaniu. Na zwiedzających czekają najnowsze modele samochodów i motocykli. Wśród ekspozycji można również znaleźć pojazdy zabytkowe, a także produkty i rozwiązania z takich dziedzin jak tuning, detailing oraz technika motoryzacyjna.
Wystarczy wymienić strefy tematyczne, by zasygnalizować skalę wydarzenia. To m.in. salon samochodowy, strefa supercars i aut luksusowych, salon motocyklowy, strefy driftu, stuntu i tuningu oraz detailingu. Będzie też motoryzacja w stylu retro, technologie samochodowe oraz caravaning.
Skoro Motor Show, to oczywiście także prezentacje nowych aut. Co ciekawe, w Poznaniu zaprezentuje się m.in. marka BAIC Group, która niedawno zadebiutowała na polskim rynku. Beijing Automotive Group to jeden z czołowych chińskich koncernów samochodowych. W Poznaniu zaprezentuje trzy nowoczesne SUV-y: Beijing 3, Beijing 5 oraz Beijing 7.
W Poznaniu odbędzie się także premiera w pełni elektrycznego modelu Torres EVX od SsangYong. Za sprawą nowoczesnego akumulatora LFP (litowo-żelazowo-fosforowy) o pojemności 73,4 kWh łączy w sobie zasięg wynoszący do 462 km (wg normy WLTP), na który producent udziela 10-letniej gwarancji, z limitem do miliona kilometrów.
Lista wystawców i partnerów Poznań Motor Show stale rośnie. Tę najaktualniejszą znajdziecie na stronie motorshow.pl.

Laureaci Złotego Medalu Grupy MTP na TTM 2024
1. F24 Marketplace
Producent/zgłaszający: ASCO Systemy Informatyczne Sp. z o.o. sp. k.
2. H2 Blaster – urządzenie do wodorowania silników
Producent/zgłaszający: Texa Poland Sp. z o.o.
3. HERKULES TRUCK HYBRID – system kontroli i napraw ram i kabin pojazdów użytkowych
Producent/zgłaszający: Herkules Bogusław Raatz
4. Montażownica EVO 4.0
Zgłaszający: Italcom Sp. z o.o./producent: Devel s.r.l.
5. PLATFORMA PROGRAMOWA CERTUS OPTIDESK
Producent/zgłaszający: W.S.O.P. Sp. z o.o.
6. REGENERACJA KATALIZATORÓW SCR ZA POMOCĄ WYMIANY WKŁADÓW
Producent/zgłaszający: KALINSKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
7. Samocentrujący szarpak hydrauliczny do diagnostyki luzów zawieszenia i układu sterowania ultraciężkich pojazdów o nacisku na oś do 20 t – model SZ-20A
Producent/zgłaszający: Unimetal Sp. z o.o.
8. Tester korekcji wtryskiwaczy CRA-500
Producent/zgłaszający: Gładysek Spółka jawna
9. Uniwersalne kołpaki samochodowe Chrom Black
Producent/zgłaszający: Górecki Sp. z o.o.
10. W137LOGO
Producent/zgłaszający: WAŚ Sp. z o.o.
11. W261, W263-W267
Producent/zgłaszający: WAŚ Sp. z o.o.
12. Wyważarka diagnostyczna do kół MONOLITH GEO 3D
Producent/zgłaszający: Uni-Trol Sp. z o.o.

GALERIA ZDJĘĆ

TTM to okazja do spotkania z przedstawicielami firm dostarczających części zamienne, wyposażenie warsztatowe, a także usługi dla serwisów
Podczas Motor Show odbędzie się oficjalna premiera Torresa EVX
Targi Techniki Motoryzacyjnej oraz Poznań Motor Show odbędą się 4-7 kwietnia 2024 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony