Warto wiedzieć

14 dni temu  12.07.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Szyby parują? Wymień filtr kabinowy

Uciążliwe parowanie szyb może wskazywać na konieczność wymiany filtra kabinowego. Nawet jeśli klimatyzacja pojazdu od lat jest niesprawna lub auto nie ma jej na wyposażeniu, filtr należy w końcu wymienić, zwłaszcza kiedy jest wilgotno i zimno.

PZL Sędziszów zaleca regularną wymianę filtrów zgodnie z harmonogramem przeglądów określonym przez producenta samochodu. Mimo wszystko spora grupa kierowców serwisuje pojazdy według własnego uznania, co sprzyja pomijaniu niektórych czynności. Sygnałem ostrzegawczym przypominającym o konieczności wymiany filtra kabinowego mogą być parujące szyby. W okresie zimowym to szczególnie dotkliwy problem. Wszystkim, którzy się z nim borykają, przypominamy podstawowe informacje, jakie ułatwią wymianę filtra we własnym zakresie.

Typowe lokalizacje
Gdzie jest filtr? Jego lokalizacja różni się w zależności od marki i modelu pojazdu....

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

GALERIA ZDJĘĆ

Cztery najpopularniejsze lokalizacje filtra kabinowego: pod maską w okolicy podszybia, w kabinie – w okolicy schowka pasażera (pod, nad, za itp.), w kabinie w konsoli centralnej, w kabinie w okolicy pedału gazu
Rodzaje filtrów kabinowych w gamie PZL Filters (od lewej): filtr „papierowy”, filtr z węglem aktywnym, filtr z roztworem z cząstkami nanosrebra i nanomiedzi

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony