Wydarzenia

ponad rok temu  29.06.2017, ~ Administrator   

Tajwan potwierdził mocną pozycję w branży warsztatowej

Dużym sukcesem zakończyła się kolejna edycja targów TAIPEI AMPA 4w1, które odbyły się w Tajpej, stolicy Tajwanu. Było to wyjątkowo spotkanie, bo złożone z czterech różnych wydarzeń skoncentrowanych wokół części samochodowych, elektroniki samochodowej, motocykli oraz pojazdów elektrycznych. Targi odwiedziło 45 tysięcy gości, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą 1361 firm, zaprezentowaną na blisko czterech tysiącach targowych stoisk.

Tajwan odgrywa niemałą rolę w światowej motoryzacji. W 2015 roku wartość produkcji części samochodowych na Tajwanie (w tym elektroniki samochodowej) wyniosła 12,87 miliardów dolarów, a wartość eksportu 6,75 miliardów dolarów – wynika z danych opublikowanych przez Taiwan Transportation Vehicle Manufacturers Association (TTVMA). Jakość produkowanych na Tajwanie części samochodowych odpowiada standardom przemysłu motoryzacyjnego najbardziej rozwiniętych krajów świata. W 2016 roku 90% tajwańskich części samochodowych trafiło na eksport. Więcej o tym pisaliśmy w artykule „Tajwan - rynek, który warto poznać"

Najnowsze technologie i rozwiązania

Głównym tematem tegorocznej edycji targów były inteligentne samochody (smart cars) oraz pojazdy elektryczne. Wystawcy prezentowali rozwiązanie i technologie związane z podniesieniem bezpieczeństwa jazdy, „inteligencją” samochodów oraz oszczędnością energii, co jest szczególnie ważne przy autach elektrycznych. Pojawiły się takie nowinki techniczne jak integracja samochodu ze smartfonem, co pozwala kierowcom na ekranie telefonu obserwować m.in. stan amortyzatorów, ciśnienie powietrza w kołach, temperaturę silnika, jego obroty. Na telefonie lub ekranie komputera pokładowego można było też zobaczyć warunki drogowe w miejscu, do którego zbliża się kierowca. Specjalna aplikacja ostrzega też przed zbliżającymi się przeszkodami na drogach.

Inteligencja pojazdów nie odnosi się jednak tylko do samochodów, ale też motocykli. Zaprezentowano na targach m.in. najnowszy motocykl KYMCO o nazwie "Noodoe", który posiada część wymienionych wyżej funkcji.

Jednym z ciekawszych punktów targów był elektryczny samochód wyścigowy "Miss R" z Xing Mobility. Ten super-wyścigowy samochód został zaprojektowany z myślą o jeździe po torach, ale też drogach publicznych. Ponad 60% części tego pojazdu pochodzi z Tajwanu.

Wystawa 4w1 od lat cieszy się dużym zainteresowaniem gości zza granicy. Części samochodowe produkowane z Tajwanu są cenione za wysoką jakość. - Dla mnie najważniejsza jest ich autentyczna niezawodność – mówił przedstawiciel firmy Refaccionaria Rogelio, największego importera części samochodowych w Meksyku. Wystawcy po zakończeniu targów nie kryli zadowolenia, podkreślając jednocześnie bardzo konkretne rozmowy z targowymi gośćmi. Wielu wystawców nie tylko zadeklarowało udział w przyszłorocznej edycji targów, ale też zapowiedziało powiększenie powierzchni wystawienniczej.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia. Rejestracja na targi ruszy w sierpniu.

Polskie firmy chcące wziąć udział w targach (w roli wystawcy lub gości) zaprasza do współpracy Taiwan Trade Center Warsaw, oferując szerokie wsparcie we wszystkich działaniach targowych. Taiwan Trade Center Warsaw jest polskim oddziałem Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), niedochodowej organizacji, która promuje wymianę handlową między Tajwanem i krajami na całym świecie i jest organizatorem większości imprez targowych odbywających się na Tajwanie.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony