Warto wiedzieć

Wydarzenia

6 miesięcy temu  11.01.2019, ~ Administrator   

Takie auta będziemy serwisować! Światowa premiera samochodu koncepcyjnego Bosch
Strona 1 z 2

Opcja inteligentnej diagnozy dzięki zainstalowanym w pojeździe czujnikom nadzoruje stan najważniejszych komponentów pojazdu. Przed wystąpieniem usterki generowane jest ostrzeżenie, co umożliwia wcześniejsze skierowanie pojazdu do warsztatu celem naprawy. Zapobiega to nieprzewidzianym awariom pojazdów.

To tylko jedna z cech motoryzacji przyszlości, o której dużo obecnie mówi Bosch. Już wkrótce samochody bez kierowcy, przeznaczone do przewozu osób i wyposażone w napęd elektryczny będą w pełni zintegrowane z otoczeniem i będą niemal bezszelestnie poruszać się po centrach miast.

W niedalekiej przyszłości pojazdy takie zdominują krajobraz transportu w światowych metropoliach – zarówno jeśli chodzi o transport towarów czy przewóz osób - przekonują przedstawiciele Boscha.

Dla pojazdów do przewozu osób Bosch opracowuje i dostarcza komponenty i systemy, umożliwiające ich automatyzację, integrację z internetem oraz elektryfikację. Jednak pełnię swoich możliwości ten rodzaj przewozów zyska wraz z wprowadzeniem usług dla mobilności. Bosch będzie dostarczał w przyszłości także usługi, które zostaną skonsolidowane w inteligentnym i płynnie zintegrowanym ekosystemie. Wśród nich znajdą się platformy rezerwacyjne, sharingowe i integracyjne, usługi parkowania i ładowania samochodów elektrycznych oraz rozwiązania programistyczne umożliwiające zarządzanie i serwisowanie pojazdów oraz zapewniające usługi rozrywkowo-informacyjne w czasie przejazdu.

– Bosch rozwija wyjątkowy w skali świata pakiet sprzętu, oprogramowania i usług dla mobilności przewozowej– mówi dr Markus Heyn, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH. Podczas największych na świecie targów elektronicznych CES 2019 w Las Vegas firma Bosch prezentuje rozwiązania dla tego rodzaju mobilności na przykładzie samochodu koncepcyjnego, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z kompletną ofertą usług.

Usługi Bosch dla użytkowników i operatorów pojazdów przyszłości

Powstanie segmentu pojazdów do przewozu osób (tzw. Shuttles) jest efektem rosnącego popytu na usługę przewozów wspólnych: już w roku 2020 tylko w Europie, USA i Chinach na drogach znajdzie się około miliona takich pojazdów, a do roku 2025 – 2,5 miliona (źródło: Roland Berger). Duża część z tych środków transportu na żądanie będzie pojazdami z napędem czysto elektrycznym, a najpóźniej od połowy kolejnej dekady pojawią się także pojazdy bez kierowców. Dlatego każdy centymetr kwadratowy samochodu koncepcyjnego firmy Bosch jest naszpikowany technologią – od napędu elektrycznego i czujników zapewniających ogląd otoczenia w zakresie 360 stopni aż po sterowanie funkcjami łączności z internetem i komputery w pojeździe. Jednak komponenty i systemy to nie wszystko, czego potrzeba do zrealizowania wizji mobilności przewozowej przyszłości. Dopiero połączenie technologii i usług dla mobilności sprawi, że środki transportu na żądanie staną się przydatne na co dzień i będą dostępne dla każdego.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony