Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Targi “Stacja Autogazu” i “Stacja Serwisowa” na targach “Stacja Paliw”

W dniach 12-14 maja w Centrum Wystawienniczym Expo XXI w Warszawie odbędą się targi “Stacja Paliw”. W tym roku swoje ekspozycje prezentować będzie ponad 150 wystawców z Polski i z zagranicy.
Majowe targi to cykliczna impreza z 11-letnią tradycją. Od 1993 roku na wystawowej “Stacji Paliw” przedstawiane są nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne dotyczące wszystkich paliw trakcyjnych dla środków transportu. Co łączy statystyczną stację paliw z warsztatem samochodowym? Łączy ich kierowca, czyli klient każdej stacji paliw, w tym autogazu (LPG i CNG) oraz nowoczesnego autoryzowanego warsztatu (serwisu) samochodowego.
Ten oczywisty fakt znajdzie odzwierciedlenie na tegorocznych targach. Od kilku lat w targach Stacja Paliw uczestniczy branża LPG, zwłaszcza autogazu. “Autogaz 2004” to część wystawy, która przyciąga tych wszystkich, których gaz interesuje jako nowoczesny, ekonomiczny i ekologiczny substytut paliw tradycyjnych. Gazowe instalacje samochodowe na stałe zagościły w branży serwisów samochodowych. Dlatego wystawcy prezentują oferty kompleksowego wyposażenia zarówno stacji LPG, serwisów samochodowych jak również osiągnięcia techniki w kategorii “instalacje gazowe do napędu samochodów oraz części zamienne”.
W tym roku - poza tradycyjnie organizowanymi konferencjami i szkoleniami przeznaczonymi dla właścicieli stacji paliw – organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę imprez skierowaną dla właścicieli stacji autogazu, warsztatów samochodowych, czy indywidualnych użytkowników czterech kółek. Po raz pierwszy podczas targów “Stacja Paliw” pojawi się wydzielona impreza dla serwisów samochodowych i dla “zwykłego Kowalskiego”. Warsztaty samochodowe są bowiem coraz częściej ważnym elementem infrastruktury przy stacjach paliw. I całkiem realnym biznesem dla wielu poszukujących możliwości rozwoju stacji i warsztatów.
Podczas targów odbędzie się konferencja “Rynek części zamiennych po GVO. Zwycięzcy i przegrani”, której organizatorem jest Polska Izba Motoryzacji. W ramach tej konferencji zostaną poruszone następujące kwestie:
- Dystrybucja częściami zamiennymi w świetle GVO.
- Oficjalne sieci dealerskie i warsztatowe, a części porównywalnej jakości.
- Oryginalne kontra oryginalne – nowa polityka OEM producentów części.
- 1 maja 2004. Szansą dla dystrybutorów części?
- Części porównywalnej jakości. Jak ustalić ich jakość i bezpieczeństwo?
- Dealer, a części oryginalne i części porównywalnej jakości.
- Klauzula reparacji - czy można osłabić efekty GVO?
Odbędą się również szkolenia, podczas których zostaną omówione m.in. poniższe tematy:
Wymagania techniczne dla instalacji gazowych – Władysław Leszczyński - Urząd Dozoru Technicznego
- Koncesjonowanie i akcyza w autogamie – najnowsze regulacje prawne - Janusz Szczepański Polska Izba Gazu Płynnego
- Rozliczanie LPG - Władysław Maciejowski
Absolutną nowością jest dzień otwarty, składający się z trzech bloków tematycznych
- Otwieramy stację LPG.
- Zakładamy warsztat montażowy instalacje LPG.
- Autogaz jako sposób na zminimalizowanie kosztów transportu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.paliwa.pl lub pod numerem telefonu (022) 637 50 77

W roku ubiegłym w Polsce zamontowano 210 tys. nowych instalacji gazowych w samochodach. Obecnie po polskich drogach jeędzi 1,1 mln pojazdów przystosowanych do napćdu gazowego. Zuýycie autogazu osiŕgnćůo poziom 1,07 mln ton, co oznacza wzrost o Ľ w stosunku do roku 2002. Pod wzglćdem wielkoúci sprzedaży Polska wyprzedziła Holendrów. Miejsca ustępujemy tylko Włochom (roczna sprzedaż 1,5 mln ton.) - europejskiemu potentatowi w tej dziedzinie. W roku 2003 odnotowano również skok ilościowy (o 32 proc.) w zakresie budowy stacji tankowania LPG. Obecnie działa ich ponad 4,5 tysiąca.
B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony