Warto wiedzieć

2 miesiące temu  31.01.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

TitanX Engine Cooling i CTP zacieśniają współpracę

W Opolu otwarto fabrykę TitanX Engine Cooling. Globalny dostawca układów chłodzenia do samochodów ciężarowych uruchomił operacje produkcyjne w budynku OPO3 wchodzącym w skład kompleksu przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. Tym samym zwiększył dotychczas zajmowaną przestrzeń o 18 320 m2, konsolidując w jednej inwestycji wszystkie procesy inżynieryjne. Obiekt został zrealizowany w formule build-to-suit. 

TitanX Engine Cooling, globalne przedsiębiorstwo posiadające swoje oddziały w: Szwecji, Polsce, Włoszech, Chinach, USA, Brazylii i Meksyku, opracowuje i dostarcza innowacyjne systemy chłodzenia układów napędowych. Celem firmy jest działanie na rzecz dekarbonizacji sektora transportu i wsparcie klientów w rozwoju pojazdów bezemisyjnych. TitanX Engine Cooling współpracuje ze znaczną częścią największych producentów samochodów ciężarowych w Europie.
– Dzięki otwarciu fabryki w budynku OPO3 będziemy w stanie zintegrować pod jednym dachem procesy produkcji, co przełoży się na wieloaspektową optymalizację działań, a tym samym zwiększy konkurencyjność i skuteczność biznesową TitanX – mówi Cedric Huslin, CEO TitanX. – Należy także podkreślić, iż przestrzeń została dostosowana do naszych precyzyjnych oczekiwań, a sam kompleks CTPark Opole wyróżnia się najwyższymi walorami użytkowymi i funkcjonalnymi, o czym przekonujemy się już od niemal 6 lat.
Na terenie CTPark Opole TitanX Engine Cooling działa od 2018 roku. Wówczas firma wynajęła powierzchnię o metrażu 11 582 m2, stając się jednym z pierwszych najemców CTP w Polsce. Od tego czasu stale rozwija swoją działalność w opolskim kompleksie, w pełni wykorzystując jego strategiczne położenie pomiędzy wschodem a zachodem Europy. W przyszłości planowana jest rozbudowa zakładu o kolejne niemal 8700 m2.
– CTPark Opole zlokalizowany jest w strategicznym miejscu, oferując łatwy dostęp do autostrady A4 oraz innych kluczowych arterii komunikacyjnych, prowadzących do Czech i Niemiec – dodaje Cedric Huslin. – Fakt, iż inwestycja znajduje się w klastrze przemysłowym automotive, ma dla nas ogromną wartość biznesową. Fabryka w Opolu jest kluczowa dla zwiększenia sprzedaży w Europie i stanowi kamień milowy na drodze do zrównoważonej przyszłości transportu. W niedalekiej perspektywie może stać się również szansą dla TataAutoComp, indyjskiego koncernu będącego właścicielem TitanX, na rozszerzenie działalności w tej części kontynentu.
Wraz z planowanym pod koniec 2024 r. uruchomieniem kilku nowych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego oddział TitanX w Opolu odegra kluczową rolę w ekspansji marki na europejskim rynku. W budynku OPO3, poza przestrzenią produkcyjną, firma zajęła także powierzchnie biurowe i socjalne. Otwarcie fabryki przełożyło się na znaczące zwiększenie liczby miejsc pracy w regionie – obecnie zatrudnionych jest tam 150 specjalistów. Przedsiębiorstwo spodziewa się dalszego wzrostu w tym obszarze. Opole i jego okolica oferują bowiem pulę talentów, która ma szansę wzmocnić potencjał inżynierii produktowej i procesów biznesowych marki. 
– Z naszym wieloletnim klientem, firmą TitanX Engine Cooling, podpisaliśmy dotychczas umowy najmu na łącznie niemal 27 tys. m2 w CTPark Opole – mówi Bogi Gabrovic, deputy country head w CTP Poland. – W ciągu ostatnich 6 lat szczegółowo poznaliśmy potrzeby firmy, co bardzo ułatwia wszelkie wspólnie podejmowane działania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom TitanX, bez dodatkowych kosztów wykonaliśmy naświetla w ścianach, a cały budynek OPO3 został zrealizowany w formule built-to-suit w ciągu zaledwie 9 miesięcy.
Poza TitanX Engine Cooling w CTPark Opole swoje oddziały mają również takie firmy, jak Raben, UFI Filters czy International Automotive Components (IAC).

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony