Wydarzenia

ponad rok temu  20.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Uczestnicy mistrzostw naładowani wiedzą

Podczas finałów XII Mistrzostw Mechaników w Poznaniu swoją wiedzą o akumulatorach, ich diagnostyce, eksploatacji i montażu dzielili się eksperci VARTA.

Dobór, adaptacja, ładowanie...
Trzy dni rywalizacji, wielkich emocji i pozytywnej energii. Konkurencje praktyczne dotyczące akumulatorów były obecne niemal w każdej kategorii mistrzostw, a dotyczyły m.in doboru podstawowego i pomocniczego akumulatora do konkretnego pojazdu przy wykorzystaniu platformy VARTA Partner Portal, adaptacji akumulatora i jego kodowania w pojeździe czy prawidłowego ładowania akumulatorów przy użyciu zewnętrznego źródła prądu. Z kolei młodzi mechanicy pojazdów ciężarowych mieli za zadanie wyliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną ciężarówki w momencie, gdy kierowca przebywa na parkingu podczas pauzy weekendowej.
Poza konkurencjami na stoisku VARTY można było zapoznać się z produktami i usługami, a także porozmawiać ze specjalistami o trendach w branży akumulatorowej i nowościach w ofercie.

97-procentowe pokrycie rynku
Wszyscy obserwujemy dynamiczny rozwój pojazdów hybrydowych (MHEV, PHEV) i elektrycznych (BEV), w których poza akumulatorem wysokiego napięcia istotną rolę odgrywa akumulator 12 V. Odpowiada on za aktywację układu wysokiego napięcia, stabilizację napięcia podczas jazdy, zasilanie odbiorników, sterowników, czujników, gdy układ wysokiego napięcia jest odłączony. Akumulatory 12 V stanowią także stabilne i bezpieczne źródło zasilania funkcji awaryjnych czy serwisowych. Dlatego też montaż akumulatora o odpowiedniej wydajności czy żywotności jest niezwykle istotny dla zachowania prawidłowej pracy całego układu elektrycznego. W związku z tym VARTA wprowadziła do oferty innowacyjną serię akumulatorów o oznaczeniu xEV przeznaczoną zarówno do systemu start-stop, jak i do pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Na chwilę obecną nowe portfolio zapewnia pokrycie 97% rynku, a wkrótce zostanie rozszerzone o dodatkowe typy. Dzięki temu VARTA zapewnia akumulatory do każdego poziomu elektryfikacji pojazdów.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony