Samochody ciężarowe

6 miesięcy temu  23.05.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Ułatwiają ładowanie

Scania oferuje łatwy dostęp do europejskiej sieci ładowania dostosowanej do flot pojazdów ciężarowych i autobusów. Upraszcza w ten sposób elektryfikację, zaspokajając zapotrzebowanie klientów na większą liczbę rozwiązań w zakresie ładowania. Scania Charging Access będzie zapewniać stałe, przewidywalne koszty bez ukrytych opłat, a wszystko w ramach wygodnego systemu fakturowania. Klienci będą mogli zaplanować, przeprowadzić ładowanie pojazdu i zapłacić za nie w ramach jednej usługi.

Usługa Scania Charging Access zostanie uruchomiona w wielu krajach europejskich w październiku – obejmie ogólnodostępne stacje ładowania przeznaczone dla pojazdów ciężarowych.
– Scania Charging Access pomoże wyeliminować przeszkody i stres związany z ładowaniem w trasie, zapewniając dostęp do rozległej sieci ładowania i bezproblemową administrację. Nie mamy wątpliwości, że niezdecydowani przewoźnicy i klienci usług transportowych przyjmą tę usługę z zadowoleniem. Co więcej, będzie ona drogowskazem w wytyczaniu drogi do elektryfikacji autobusów i pojazdów ciężarowych wykorzystywanych w różnych celach na dużą skalę w Europie – mówi Fredrik Allard, starszy wiceprezes i dyrektor ds. elektromobilności w firmie Scania.
Pierwszymi interfejsami dostępnymi dla klientów będą portal My Scania (do przeglądania, planowania i administracji) oraz nowa aplikacja Scania Driver App, która umożliwi kierowcom wyszukiwanie stacji ładowania, obliczanie odległości oraz monitorowanie procesów ładowania. Usługa Scania Charging Access jest dostępna również dla klientów posiadających flotę mieszaną.
– Dzięki tej inicjatywie chcemy stworzyć rozwiązanie w zakresie ładowania, które skupia się przede wszystkim na wartościach dla klienta, takich jak łatwość użytkowania czy funkcjonalność operacyjna. Dzięki naszej usłudze klienci zyskują dostęp do rzetelnych i istotnych informacji o lokalizacjach stacji ładowania przeznaczonych dla pojazdów ciężarowych, a także pewność co do cen. Obecnie klienci zmuszeni są korzystać z różnych aplikacji, opłacać różne faktury. Występują tu podobne trudności, z jakim muszą się zmagać użytkownicy samochodów osobowych – dodaje Fredrik Allard.
Dla branży transportowej funkcjonalność i niezawodność są niezwykle ważne. Scania dostrzega potrzebę wprowadzenia ułatwień oraz zapewnienia przewidywalności procesu ładowania. Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, by ujawnić listę partnerów sieci, ale jak twierdzi Fredrik Allard, niewykluczone, że lokalne sieci dealerów Scanii oraz wiodący dostawcy w branży ładowania pojazdów mogą dołączyć do systemu.
– Cała branża transportowa czeka na to rozwiązanie. Scania Charging Access to przede wszystkim odpowiednie warunki do prawdziwej transformacji w kierunku elektromobilności. Naszym głównym celem jest stworzenie infrastruktury niezbędnej dla zrównoważonego transportu i udostępnienia klientom największej sieci ładowania pojazdów ciężarowych w Europie – podkreśla Fredrik Allard.
Scania uruchomi usługę Scania Charging Access w październiku, upraszczając ładowanie pojazdów i rozpoczynając płynne przejście na elektryfikację w całej Europie.
– To wyjątkowa inicjatywa. Nikt inny w branży nie oferuje jednego inteligentnego rozwiązania, dzięki któremu różni klienci są w stanie znaleźć operatorów oferujących dostęp do ogólnodostępnych stacji ładowania, dostosowanych zarówno do pojazdów ciężarowych, jak i autobusów. Wszystko to w oparciu o jedną zbiorczą fakturę miesięczną. Chodzi o ujednolicenie różnych rozwiązań w zakresie ładowania i stworzenie takiej wartości dla klienta, która pomoże przekonać do elektryfikacji transportu tych, którzy są chętni, ale jeszcze się nie zdecydowali – podsumowuje Fredrik Allard.

Więcej na: scania.com/charging

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony