Wydarzenia

miesiąc temu  21.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Volvo inwestuje w uczniów klas technicznych

Volvo Trucks Polska oraz Renault Trucks Polska, wchodzące w skład Grupy Volvo objęły patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie. Jest to ważny krok w długofalowej współpracy obu firm z placówką, której celem jest wsparcie młodzieży w kształceniu zawodowym oraz przygotowanie do pracy z nowoczesnymi technologiami w branży transportowej.

Od dłuższego czasu Volvo Trucks i Renault Trucks współpracowały ze szkołą, dostarczając materiały dydaktyczne oraz zapraszając uczniów na praktyki w pobliskim autoryzowanym serwisie Volvo Truck Center w Pruszczu Gdańskim. Oficjalne sformalizowanie tej współpracy miało miejsce 20 czerwca 2024 roku, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, poprzez podpisanie umowy patronackiej.

W ramach umowy, uczniowie klasy technicznej będą mieli okazję zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z nowoczesnymi samochodami ciężarowymi Grupy Volvo. Program nauczania będzie obejmował zarówno podstawy teoretyczne, takie jak budowa maszyn i podzespołów, jak i praktyczne zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli zdobywać doświadczenie w rzeczywistych warunkach pracy na serwisie. Najlepsi i najbardziej zaangażowani uczniowie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie i nagrody.

Volvo Trucks i Renault Trucks przekażą szkole nie tylko nowoczesne materiały dydaktyczne, ale także wyposażą jedną z nowych klas w budynku szkoły.

Współpraca na Rzecz Lepszej Przyszłości

Podpisanie umowy miało miejsce w Rusocinie, a uczestniczyli w nim Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska, Janusz Buława, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska oraz Jacek Suszek – P.O. Dyrektora ZST CKZ im. Macieja Rataja w Rusocinie.

Volvo Trucks i Renault Trucks w Polsce nie po raz pierwszy łączą siły w dążeniu do poprawy warunków w transporcie. Współpraca ta była widoczna przez lata w ramach kampanii "Profesjonalni kierowcy", która miała na celu podniesienie standardów w branży transportowej.

Absolwenci klasy technicznej mogą liczyć na zatrudnienie w autoryzowanych serwisach Volvo Truck Center, co otwiera przed nimi szerokie perspektywy zawodowe. Dzisiejsze objęcie patronatem pierwszej szkoły to dopiero początek - w miarę rozwoju programu planowane jest otwieranie podobnych kierunków w innych lokalizacjach.

Plany na Przyszłość

- Przygotowanie tego projektu poprzedziły długie konsultacje oraz codzienna współpraca. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego systemu kształcenia zawodowego, który będzie odpowiadał na realne potrzeby rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie będą mieli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwolą im szybko odnaleźć się w zawodowym świecie. Wspierając ich rozwój, budujemy solidne fundamenty pod przyszłość sektora transportowego w Polsce - podkreśliła Małgorzata Kulis.

Volvo Trucks i Renault Trucks były również obecne na wydarzeniach szkolnych promujących zawody techniczne, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w rozwój przyszłych kadr sektora transportowego.

Fot. Volvo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony