Ponad milion produktów, rozwiązań oraz innowacji technicznych będzie zaprezentowanych podczas targów ReMaTec 2017. Trzydniowe targi rozpoczynają się w najbliższą niedzielę w Amsterdamie. Są poświęcone szeroko pojętej regeneracji, odbywają się co dwa lata i za każdym razem są większe. Co takiego dzieje się w tej branży?
- Rzeczywiście dzieje się coś ciekawego – mówi nam Evelien Feijen z Rai Amsterdam, firmy organizującej targi. - Ludzie rozmawiają o regeneracji, interesują się nią. I nie chodzi tylko o ludzi z branży, ale także spoza - politycy, urzędnicy Komisji Europejskiej, przedstawiciele grupy państw G7. Ważne jest to, że temat regeneracji zaczyna interesować tych, którzy mają realny wpływ na politykę i obowiązujące prawo.
Na targi ReMaTec przyjeżdżają do Amsterdamu goście z ponad 70 państw z całego świata. W ofercie wystawców są m.in. wtryskiwacze, turbosprężarki, alternatory, przekładnie, powtórna obróbka elektroniczna – a więc bardzo szeroka oferta dla osób zajmujących się naprawami aut osobowych i ciężarowych. Inne tematy na targach to m.in. regeneracja w rolnictwie czy przemyśle ciężkim. Duże zapotrzebowanie na produkty regenerowane wynikają z dwóch potrzeb – zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem aspektów ekologicznych oraz poszukiwania produktów dobrej jakości w dobrej cenie.
To będzie już dziewiąta, rekordowa pod względem liczby wystawców, edycja targów ReMaTec. Co ważne, co czwarty wystawca będzie gościł na targach po raz pierwszy. Rozwija się więc znacząco targowa oferta. Ponad 220 wystawców już potwierdziło swój udział (o 12% więcej niż w poprzedniej edycji). Będzie to 6 tysięcy metrów kwadratowych najnowszych trendów, innowacji, rozwiązań w branży regeneracyjnej.
W programie targów są m.in. nagrody dla firm za innowacje, spotkania z ekspertami, prezentacja niezwykłych rozwiązań, m.in. w druku 3D.
David Fitzsimons, dyrektor nowopowstałej Europejskiej Rady Regeneracji (ERC) jest przekonany, że prawo wymaga zmian, które mogłyby zachęcić przedsiębiorców do większego zainteresowania tematem regeneracji. Podczas ReMaTec 2017 poprowadzi on panel dyskusyjny pt. "Jak można wesprzeć przemysł regeneracji w Europie?". Zachęca do udziału w spotkaniu wszystkich przedstawiciele branży.
- Branża regeneracyjna jest w pewnym sensie podważana przez producentów sprzętu. To oczywisty konflikt interesów. Jeśli ktoś z przedsiębiorców branży regeneracyjnej ma taki problem, powinien przyjechać na nasz panel - mówi.
- Wszyscy wiemy, że regeneracja w branży motoryzacyjnej się zmienia wraz ze wzrastającą liczbą aut elektrycznych. Przedsiębiorcy z naszej branży muszą nabyć nowe umiejętności, a niektórzy nawet będą musieli zmienić obszar swojej działalności – mówi Evelien Feijen. - Kolejny panel dyskusyjny na targach ReMaTec 2017 będzie dotyczył właśnie tego zagadnienia. Spojrzymy na regenerację z punktu widzenia różnych branż, porozmawiamy o przeszkodach prawnych, własności intelektualnej producentów.
Z powodu rosnącej liczby wystawców z Polski zarząd ReMaTec zaangażował agencję do obsługi polskich firm, co spowodowało znaczące zwiększenie powierzchni na targach zajmowanej przez wystawców z naszego kraju.
- Zachęcamy do odwiedzenia naszych targów. Po rejestracji nasi goście zza granicy mogą liczyć na darmowy transport z lotniska. Podróż pociągiem zajmie nie więcej niż 15 minut. W przypadku problemów ze znalezieniem zakwaterowania w Amsterdamie pomożemy – podkreślają organizatorzy targów.
Przygotowania do ReMaTec 2017 idą pełną parą. Organizatorzy przygotowali dla Czytelników Nowoczesnego Warsztatu oraz portalu warsztat.pl specjalną ofertę. Każdy z Państwa może bezpłatnie zarejestrować swój udział w targach, używając kodu REM710030 na stronach targów i zaoszczędzić 40 euro.
Zachęcamy do skorzystania z tej oferty! Do zobaczenia na ReMaTec 2017.
Komentarze (1)