Warto wiedzieć

2 miesiące temu  30.11.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

W Tychach szykuje się wielka inwestycja

Sanhua Automotive Poland będzie produkować komponenty do systemu zarządzania ciepłem dla elektryków i hybryd. Docelowo zatrudni 350 osób.

Grupa Sanhua Holding Group powstała w 1994 roku w Chinach. Obecnie działa w ponad 80 lokalizacjach w 17 krajach. SANHUA jest już obecna w Polsce. Po przejęciu w 2012 roku AWECO chińska firma posiada zakład w Tychach, w którym są produkowane dla sektora motoryzacyjnego wzmocnienia siedzeń, prowadnice pasów bezpieczeństwa i elementy do systemów zarządzania temperaturą w samochodach. Z początkiem tego roku zapowiedziała inwestycje w Szprotawie, gdzie wytwarzane będą obudowy do baterii litowo-jonowych montowanych w podwoziach samochodów elektrycznych.

Teraz chińska firma ogłosiła swoje plany inwestycyjne w Tychach. 30 października 2023 roku, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejną decyzję o wsparciu dla chińskiego inwestora. Miesiąc później, podczas konferencji prasowej ogłoszono szczegóły. Na terenie Tychów, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, powstanie nowy zakład produkcyjny o powierzchni 13 000 m kw. W hali będzie uruchomiona duża linia produkcyjna. Sanhua Automotive Poland Sp. z o. o. będzie produkować tu komponenty do Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów.

Planowana wartość inwestycji to 160 milionów złotych. Docelowe zatrudnienie zakładu może wynieść nawet 350 etatów.

Fot. Sanhua Automotive Poland

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony