Wydarzenia

ponad rok temu  20.04.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Warsztatowcy na salonie motoryzacyjnym Poznań Motor Show 2023

Poznań Motor Show 2023 to cztery dni ekscytujących spotkań z motoryzacją

Zarówno pod względem liczby samochodowych premier, jak i frekwencji gości targi Poznań Motor Show z różnych przyczyn nie wróciły jeszcze do formy sprzed pandemii, ale na tegoroczne podsumowania wydarzenia trzeba spojrzeć z uznaniem. Przez cztery dni odwiedziło je blisko 100 tysięcy gości.

A dokładnie 96 103 osoby. Co zobaczyły? Nieodłącznym elementem tego największego w tej części Europy salonu motoryzacyjnego są oczywiście premiery. W tym roku swoje nowości zaprezentowała Mazda, która do Poznania zabrała aż cztery polskie premiery: Mazdę MX-30 R-EV, Mazdę 6 20th Anniversary, Mazdę CX-5 M Hybrid 2023 oraz Mazdę CX-60 Diesel. Całą gamę swoich modeli zaprezentował debiutujący na naszym rynku Maxus, a SsangYong pokazał całkowicie nowy pojazd ze swojej oferty, czyli torresa. Za sprawą producentów pojazdów, ale też aktywnych na krajowym rynku dealerów, goście targów mogli oglądać także pojazdy Mercedesa, Grupy Volkswagen, Astona Martina, McLarena, Nissana, Renault, Forda, Dacii, Suzuki, Hondy, Hyundaia, Kii czy Skywella.
Honda, Kawasaki, MV Agusta, Triumph, Junak, Zero, Super Soco czy debiutująca w Polsce Bimota – przekrój marek obecnych w Salonie Motocyklowym w niczym nie ustępował temu, co mogliśmy podziwiać w salonie samochodowym. Łącznie zwiedzający mogli odwiedzić aż 6 stref tematycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście strefa super-cars. Organizatorom targów gratulujemy przygotowania tak dużego i sprawnie przeprowadzonego wydarzenia, z licznymi imprezami towarzyszącymi, jak choćby Kongres Move, poświęcony elektromobilności. Ważnym dla nas wydarzeniem był też 29. finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, którego jesteśmy współorganizatorem. W liczbie uczestników pobiliśmy rekord, więcej piszemy o tym w odrębnym artykule.

Co dla warsztatów?
Targom Poznań Motor Show w latach parzystych towarzyszą targi branży warsztatowej. W tym roku Targów Techniki Motoryzacyjnej więc nie było, ale nie oznacza to, że w halach poznańskich targów nie wystawiały się firmy nastawione na współpracę z warsztatami. Zajrzyjmy na kilka stoisk.
Zacznijmy od marki Varta, która prezentowała wprowadzoną niedawno serię akumulatorów o oznaczeniu xEV, przeznaczoną zarówno do systemu start-stop, jak i do pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Na chwilę obecną nowe portfolio zapewnia pokrycie 97% rynku, a wkrótce zostanie rozszerzone o dodatkowe typy. Nie wszyscy wiedzą, że w samochodach elektrycznych akumulator 12 V odgrywa bardzo istotną rolę. Odpowiada za aktywację układu wysokiego napięcia, stabilizację napięcia podczas jazdy, zasilanie odbiorników, sterowników, czujników, gdy układ wysokiego napięcia jest odłączony. Akumulatory te stanowią także stabilne i bezpieczne źródło zasilania funkcji awaryjnych czy serwisowych.
O doborze, diagnostyce, eksploatacji i montażu akumulatorów można było porozmawiać z ekspertami Varty. Wiedzą w tym zakresie musieli popisać się także uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbywały się m.in. na tym stoisku.
Nie tylko na targowych gości, ale też finalistów mistrzostw oczekiwano także w ZF Aftermarket. – Z radością obserwujemy, z jakim zaangażowaniem i motywacją młodzi adepci szkół podchodzą do przygotowanych przez nas konkurencji – podsumowuje Monika Chomicka, regional marketing manager w ZF Aftermarket i dodaje: – Młodzi mechanicy to przyszłość branży, dlatego z dumą patrzymy, jak rozwija się nie tylko technologia, ale również przyszłe pokolenia profesjonalistów, które już wkrótce wejdą na rynek pracy.
Na stoisku ZF Aftermarket pojawił się profesjonalny kierowca i ambasador marki Sachs – Bartosz Ostałowski. Opowiedział historię drogi, jaką pokonał, aby osiągnąć sukces, oraz o znaczeniu zaufania zarówno w postaci trwałych relacji biznesowych, świetnego teamu fachowców przygotowujących jego auto do rajdów, jak i niezawodności wykorzystywanych części. Bartosz podzielił się także swoim przepisem na to, jakie cechy powinien mieć dobry mechanik w motosporcie, wskazując przede wszystkim wiedzę, zaangażowanie, intuicję i dokładność.
Orlen Oil, producent środków smarnych, podczas targów dał swoim gościom możliwość spotkania z ambasadorami PLATINUM Orlen Oil, m.in. kierowcami rajdowymi Kubą Przygońskim i Kajetanem Kajetanowiczem. Tu także odbywały się konkurencje mistrzostw mechaników, związane m.in. z doborem oleju, serwisem czy pracą układu chłodzenia.
– Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem, odwiedza nas wiele osób. Chcemy wspierać młodych mechaników w edukacji, zapraszamy naszych ambasadorów, ale także ekspertów, którzy dzielą się wiedzą techniczną – podkreśla w rozmowie z nami Anita Wierciak-Kaperek, dyrektor Biura Marketingu Orlen Oil.

Chemia, regeneracja, części
Dużo gości i fachowych dyskusji na temat napraw automatycznych skrzyń biegów – to już stoisko firmy TrioMoto z Kobylnicy pod Poznaniem, która ma za sobą kilka tysięcy takich regeneracji. Na stoisku oglądaliśmy m.in. automatyczną skrzynię hybrydową do BMW serii G. – To bardzo mocna skrzynia, jej jedynym mankamentem jest kwestia tarczy pośrednich mokrych, które potrafią się spalić – przybliżał podczas targowych prezentacji proces naprawy Andrzej Skrzypek, współwłaściciel TrioMoto.
Dodatki do oleju lub paliwa czy płukanki do silnika – to oferta firmy TEC 2000, która na targach spotkała się z zainteresowaniem zarówno kierowców, jak i warsztatowców. Jednym z bestsellerów TEC 2000 jest zestaw stworzony z myślą o wydajnej wymianie oleju – TEC 2000 Engine Flush i Oil Booster. Producent podaje, że za pomocą preparatów z jednej strony można dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń gromadzących się w rowkach pierścieni tłokowych, a z drugiej poprawić właściwości oleju silnikowego.
Firma Kaliński, znana z produkcji i sprzedaży elementów układów wydechowych, na Poznań Motor Show chwaliła się otrzymaną podczas targów EKOTECH w Kielcach nagrodą za „usługę regeneracji katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów”. W jej ofercie jest też regeneracja filtrów cząstek stałych. Więcej o tym piszemy w osobnym artykule.
 

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Adam Potępa zaprezentował nam nową linię akumulatorów VARTA przeznaczonych do samochodów hybrydowych i elektrycznych
Adam Potępa zaprezentował nam nową linię akumulatorów VARTA przeznaczonych do samochodów hybrydowych i elektrycznych
ZF Aftermarket podczas targów Poznań Motor Show
Spotkania z ekspertami (tu na stoisku PLATINUM Orlen Oil) to nie tylko rywalizacja w turniejach mechaników, ale też solidna porcja wiedzy na tematy warsztatowe
TEC 2000 to bogata linia produktów do oleju o różnym zastosowaniu, m.in. dodatków do oleju czy paliwa
Millers Oils, producent olejów silnikowych, przekładniowych, a także dodatków do paliw, to kolejny wystawca targów w Poznaniu. W ofercie m.in. flagowy produkt Millers „Oils Engine Flush”, dodatek stosowany tuż przed wymianą oleju, stosowany w celu oczyszczenia układu smarowania.
Warsztatowcy na salonie motoryzacyjnym Poznań Motor Show 2023
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Coframa, na którym prezentowano testery diagnostyczne Xtool. Firma przygotowała też specjalną ofertę dla szkół
Felgeo zaprezentowało na targach m.in. swoją flagową linię felg Carbonado
Felgeo zaprezentowało na targach m.in. swoją flagową linię felg Carbonado

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony