Części i regeneracja

5 miesięcy temu  19.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Warsztaty, konferencje, szkolenia. Dynamiczny rozwój sieci NexusAuto

NexusAuto Day to jedna z flagowych aktywności sieci w terenie, która polega na bezpłatnym badaniu różnych układów w samochodach, z udziałem miejscowego warsztatu/warsztatów w sieci NexusAuto

Rok 2023 okazał się dla Nexus Automotive Central Europe wyjątkowo udany. Jako organizator sieci warsztatów w Polsce odnotowujemy imponujące osiągnięcia na tle globalnego rynku. Ze 164 dystrybutorami w 140 krajach i 104 partnerami – producentami części, Nexus stanowi potężne ogniwo w łańcuchu motoryzacyjnym. 

Rok 2023 w Polsce zaczęliśmy liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończymy z 250. Warsztatów w tzw. procesie, czyli w trakcie przyłączania, jest wyraźnie więcej. Szybkość rozwoju sieci, która w tym roku dla nas i naszych dystrybutorów nie była priorytetem, i tak dała największą liczbę warsztatów NexusAuto w pojedynczym kraju na całym świecie. Wypadamy też przyzwoicie na tle innych organizacji zrzeszających warsztaty w Polsce. Cały czas działamy w bardzo elastycznej formule: to mechanik decyduje, z których elementów wsparcia chce korzystać. Ciągłej rozbudowie podlega asortyment świadczeń i usług dostępnych na NexusPlatform.
Jednym z kluczy do sukcesu sieci jest komunikacja, dlatego też przeprowadziliśmy 12 spotkań zdalnych dla mechaników sieci NexusAuto. Często z zaproszonymi gośćmi spośród partnerów i dostawcami specjalistycznych usług dla warsztatów, kancelarii prawnych itp. Zawsze z omówieniem aktualnej sytuacji na rynku, trendów, promocji i ciekawostek; zawsze z panelem dyskusyjnym bez ograniczeń czasowych i sugestiami, o czym powinno być kolejne spotkanie.
Comiesięcznych spotkań z przedstawicielami dystrybutorów z omówieniem aktualnej sytuacji w sieci, bieżących działań i planów też było 12.
Jak co roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja NexusAuto. 15-16 września drugi raz z rzędu miała miejsce w Hotelu Mrągowo Resort & Spa, a zorganizowana została dla właścicieli warsztatów sieci NexusAuto wraz z osobami towarzyszącymi. Sponsorem tytularnym imprezy był już tradycyjnie TotalEnergies, a sponsorami głównymi KYB, NRF i Denso. W konferencji aktywny udział brali wszyscy pozostali partnerzy programu Nexus-Auto w Polsce, komplet przedstawicieli dystrybutorów oraz ciągle rosnąca grupa światowych producentów części samochodowych i wyposażenia warsztatów, którzy oficjalnymi partnerami jeszcze nie są. Tradycyjnie znalazło się też miejsce na strefę specjalistycznego wsparcia członków sieci NexusAuto. Równocześnie z targami prężnie działała NexusAcademy z kilkoma różnymi panelami szkoleniowymi: TotalEnergies, Denso, KYB, NRF i Bosch. Ostatnim punktem eventu był wieczorny bankiet z oficjalnymi przemówieniami, wręczeniem nagród dla najaktywniejszych w działaniach sieci oraz zwycięzców licznych konkursów z części targowej i zabawą do późna.
Kolejnym ważnym projektem było uruchomienie drugiej opcji oprogramowania do prowadzenia warsztatów. Nazywa się ono NexusGarage i jest przeznaczone raczej dla tych średnich i dużych, aczkolwiek zapoznać się z nim powinien każdy, aby ocenić przydatność modułów w swojej działalności. Są one oczywiście dostępne w ramach bezpłatnego okresu próbnego, a całość można jak zawsze sfinansować bez wykładania własnych środków z NexusPlatform.
Jak w każdym dobrym oprogramowaniu, wszystko zaczyna się od wygodnego terminarza. Czytelna baza klientów i pojazdów to kolejna zaleta. Mając sprawne jedno i drugie, rozpoczęcie zlecenia czy wyceny nie jest żadnym problemem. Stany w zintegrowanym magazynie można oczywiście zasilać za pomocą elektronicznego importu faktur. Są też dedykowane panele dla pracowników i do komunikacji z klientami. Wszystko, łącznie z wystawionymi fakturami i paragonami, można zebrać w konfigurowalne raporty czy zestawienia, zaś w sprawnym przeprowadzeniu operacji w warsztacie bez konieczności posiadania i opłacania innego oprogramowania pomogą zintegrowane dane naprawcze i serwisowe TecRMI.


W ramach NexusAcademy odbył się szereg wartościowych szkoleń, zarówno w formule tradycyjnej, jak i zdalnej

W ramach NexusAcademy przeprowadziliśmy szereg wartościowych szkoleń, zarówno w formule tradycyjnej, jak i zdalnej. NexusAcademy Lokalnie to szkolenia dla załogi jednego warsztatu NexusAuto, oczywiście bezpłatne. Formuła w rzeczywistych warunkach warsztatowych z dojazdem odpowiednio wyposażonych trenerów. Tutaj mogliśmy liczyć na wyjątkowe wsparcie trenerów z KYB.
Ruszyliśmy też z projektem Akademii NexusAuto Junior. Event miał miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim i składał się z dwóch części. Pierwsza to prelekcja na temat „Prowadzenia niezależnego serwisu samochodowego” z akcentem na zagadnienia związane z nowymi rozwiązaniami technologicznymi we współczesnych pojazdach oraz przedstawienie kwestii dotyczących wpływu kształcenia młodej kadry na jakość wykonywanej usługi. Zaplanowano również szkolenie dotyczące serwisowania amortyzatorów – poprowadził je specjalista z firmy KYB.
NexusAuto Expo, czyli lokalne targi warsztatowe w formule eventowej, miały dwie odsłony – w Olsztynie i Łomiankach. Pod namiotem NexusAuto zawsze można spotkać ciekawych specjalistów, np. od oprogramowania warsztatowego czy ubezpieczeń. Zawsze też można uzyskać komplet informacji o programie NexusAuto i umówić się na spotkanie w warsztacie.
NexusAuto Day to jedna z flagowych aktywności sieci w terenie, która polega na bezpłatnym badaniu różnych układów w samochodach, z udziałem miejscowego warsztatu/warsztatów w sieci NexusAuto. Odbywa się najczęściej na parkingach centrów handlowych, dyskontów, oddziałów dystrybutorów czy na parkingach przed warsztatami NexusAuto. W roku 2023 prowadziliśmy je nawet przy okazji zlotów samochodowych czy dożynek. 
To tylko wycinek naszych działań, ale jak zawsze widać, że w sieci NexusAuto wydarzyło się sporo. Przy okazji chcemy bardzo podziękować tym wszystkim, którzy już nam zaufali, a pozostałych zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją dla niezależnych warsztatów samochodowych w Polsce. 

Rafał Kędziorek
manager ds. rozwoju sieci
Nexus Automotive Central Europe

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250
Rok 2023 w Polsce sieć NexusAuto zaczęła liczbą ciut powyżej 200 podpisanych umów z warsztatami, a kończy z 250

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony