Schaeffler Vehicle Lifetime Solutions wprowadził zmiany w opakowaniach produktów, dodając wyraźne oznakowanie kodem QR – Schaeffler OneCode. Dzięki temu warsztaty mogą uzyskać dostęp do informacji o produkcie na portalu REPXPERT jeszcze przed rozpoczęciem naprawy. Dodatkowo program bonusowy REPXPERT obejmuje teraz wszystkie produkty Schaeffler, co pozwala warsztatom zbierać więcej punktów.
Schaeffler OneCode zapewnia bezpośredni dostęp do informacji o produkcie za pośrednictwem kodu QR na opakowaniu. Znacznie upraszcza to codzienną pracę warsztatu naprawczego, ponieważ za pomocą skanu z poziomu smartfona dostępne są istotne dla naprawy, stale aktualizowane informacje o ponad 40 000 produktów Schaeffler – bez względu na to, czy dotyczy to katalogu dostępnych części, danych technicznych czy narzędzi specjalnych. Ponieważ Schaeffler OneCode zawiera indywidualny numer seryjny elementu, można również zweryfikować, czy jest to autentyczny produkt tej marki.
Rozszerzenia doczekał się też program bonusowy REPXPERT. Wcześniej punkty bonusowe dostępne były wyłącznie dla zestawów naprawczych i narzędzi specjalnych, natomiast teraz warsztaty otrzymują je za każdy produkt Schaeffler i mogą je wymieniać na atrakcyjne nagrody. Wystarczy zarejestrować się w programie, zeskanować Schaeffler OneCode i zbierać punkty.
W ramach rozszerzenia programu premiowego ustandaryzowany został system bonusowy. Liczba punktów w poszczególnym produkcie jest oparta na średniej cenie linii produktowej i może być wyświetlana podczas skanowania lub wyszukiwana w katalogu produktów przy użyciu numeru części. W związku z rozszerzeniem programu bonusowego liczba punktów dla zestawów naprawczych również mogła ulec zmianie.
– Znaczenie opakowań jest często niedoceniane. Dla nas jest to jeden z najpotężniejszych sposobów komunikacji z warsztatami – wyjaśnia Sven Olev Müller, dyrektor działu Vehicle Lifetime Solutions Schaeffler REPXPERT. – Dlatego rozwinęliśmy nasz projekt opakowania, aby zaoferować mechanikom jeszcze większą wartość dodaną w ich codziennej pracy, z jednej strony poprzez znaczne przyspieszenie procesów naprawczych, z drugiej strony – ponieważ każdy pojedynczy skan jest wart dodatkowych punktów.
Komentarze (0)