Niemal każdy warsztat mechaniczny czy zakład wytwórczy może sobie teraz pozwolić na kupno, a następnie użytkowanie z zyskiem precyzyjnego urządzenia do cięcia wodą MAXIEM – i to mając niewielkie doświadczenie w pracy z waterjetami lub np. wcale go nie mając. Trzeba też jasno powiedzieć, że żaden inny sposób cięcia stali nie daje takich rezultatów, jak obróbka materiału strumieniem wodnym ze ścierniwem. Waterjet może być wykorzystany do wycinania wielu różnorodnych produktów z różnych gatunków metali. Przy tym wykończenie projektowanego elementu przy cięciu wodą jest gładkie, tak jak przy piaskowaniu. Nie ma więc problemu ostrych krawędzi, powstających zadziorów czy poszarpanych brzegów, jak to ma miejsce przy wykorzystaniu innych technik cięcia. Do tego waterjety do pracy używają jedynie wody oraz ścierniwa. To powoduje, że cięty element nie nagrzewa się w procesie produkcji. Nie ma więc też problemu z jego ewentualną deformacją. Co ważne, waterjet korporacji OMAX jest oszczędny, dzięki zastosowaniu ekonomicznej pompy korbowodowej. Pompa ta w swoim układzie ma jedynie 1,9 litra oleju. Zużywa też niewielkie ilości wody i energii elektrycznej w porównaniu do waterjetów wyposażonych w pompy wzmacniaczowe. Choć może wydawać się, że maszyny do cięcia wodą są skomplikowaną technologią, to do ich obsługi wystarczy znajomość… komputera PC. Omax Corporation była pierwszym producentem maszyn do cięcia wodą, który wprowadził sterownik oparty o PC i pozostaje nadal jedyną korporacją, która posiada patent na metodologię sterowania.
- Zaprojektowany konkretnie do obróbki abradżetem, każdy z naszych modułów oprogramowania jest oparty o środowisko Windows – wyjaśnia Remigiusz Filipiak, prezes spółki Maxiem WaterJets w Elblągu, dystrybutor urządzenia w Polsce. - Charakteryzuje się menu opartym na ikonach z jasnymi, konkretnymi opcjami. Ponadto, prawie na każdym kroku dostępna jest pomoc. Nawet początkującym operatorom niezwykle łatwo jest osiągnąć w krótkim czasie eksperckie rezultaty cięcia tą maszyną
MAXIEM jest wyposażone w rewelacyjny program Layout. Za pomocą tego oprogramowania można tworzyć rysunki części na trzy główne sposoby. Pierwszy to rysowanie części za pomocą narzędzi do rysowania. Drugi to importowanie rysunku z innego programu CAD (Layout jest zgodny ze standardowym formatem rysunku DXF oraz wieloma innymi formatami). Jeżeli więc klient daje plik DXF, można go szybko i łatwo otworzyć w programie Layout, zoptymalizować do obróbki abradżetem i stworzyć ścieżkę narzędziową. Trzecim sposobem jest kopiowanie rysunku lub fotografii - Layout pozwala bowiem wyświetlić mapę bitów lub fotografię, które można następnie skopiować za pomocą narzędzi do rysowania.
Więcej informacji:
Maxiem WaterJets Sp. z o.o., ul. Niska 2, 82-300 Elbląg
tel. 55 234 14 00
e-mail: info@maxiem.pl, www.maxiem.pl
lub
Na temat maszyn Omax
tel. 55 236 18 82
e-mail: info@jetsystem.pl, www.omax.pl
– rewelacyjne urządzenia do cięcia wodą. Producenci części samochodowych oraz właściciele warsztatów naprawczych mogą teraz wzbogacić swój park maszynowy o rewelacyjne urządzenia do cięcia wodą. Amerykańska korporacja OMAX wprowadziła na rynek nową maszynę marki MAXIEM – teraz cięcie wodą jest proste i precyzyjne jak nigdy dotąd. Woda tnie każdy rodzaj metalu, nie powodując odkształceń, nagrzewania i nierównych krawędzi. Waterjet jest więc doskonałym urządzeniem do produkcji części motoryzacyjnych o najbardziej skomplikowanych wzorach.
Komentarze (0)