Wyposażenie warsztatu

Inne

Wydarzenia

ponad rok temu  11.02.2022, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 2 minuty

Współpraca TEXA z PZS nr 1

Umowa partnerska pomiędzy TEXA Poland a Powiatowym zespółem Szkół nr 1 w Pszczynie dotyczy nowoczesnego kształcenia w branży motoryzacyjnej.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie i Texa Poland zawarły umowę patronacką. Firma będzie wspierać szkołę w zakresie nowoczesnego kształcenia w branży motoryzacyjnej. 10 lutego w szkole umowę patronacką podpisali starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski, dyrektor zarządzający Texa Poland SP. z o.o. Barbara Masłowska oraz dyrektor PZS nr 1 Teresa Wojtanowicz.

Patronatem firmy, która oferuje m.in. narzędzia do diagnostyki i napraw pojazdów czy obsługi samochodowych układów klimatyzacji zostały objęte klasy w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Firma będzie przeprowadzać bezpłatne prelekcje, szkolenia i wypożyczać sprzęt szkoleniowy

- Firma Texa zadeklarowała także doposażanie klas w zawodach motoryzacyjnych w materiały i sprzęt dydaktyczny niezbędny w procesie kształcenia. Bardzo współpracę z firmą sobie cenimy. To dowód na naszą nowoczesność, otwartość na nowe technologie. Uczymy młodzież zgodnie z duchem czasu - mówi Teresa Wojtanowicz.

Z kolei reprezentantka firmy TEXA podkreślała, że nie wszystkie szkoły podejmują takie wyzwania.

- Dziękujemy za podjęcie inicjatywy, bo wbrew pozorom nie wszystkie placówki oświatowe czują swoją misję, więc gratulacje dla całego personelu, który bardzo aktywnie działa. Uważam, że firmy prócz celów czysto finansowych muszą spełniać role społeczne. Misją naszej firmy jest budowa środowiska wokół naszej firmy i dołożymy wszystkich starań, żeby ze strony naszej kadry technicznej oraz organizacyjno-finansowej wsparcie było rzeczywiste i namacalne - mówiła Barbara Masłowska, dyrektor zarządzający Texa Poland Sp. z o.o.

- To bardzo ważne, aby szkoła budowała kompetencje uczniów, które będą jak najbliżej rynku, jego realiów. Sama wiedza musi być przekuta w praktykę i umiejętności, które się przydają w życiu. Dzięki takim projektom to się udaje - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie Mechanik Pojazdów Samochodowych, w którym nagrody sponsorowała firma Texa. I miejsce zajął Jakub Szewczulak, II - Mateusz Pudełko, III - Jan Cofała. Specjaliści firmy poprowadzili już także pierwsze szkolenie dla uczniów dawnej "Samochodówki". Powiatowy Zespół Szkół nr 1 stawia na współpracę z profesjonalnymi firmami, dzięki czemu uczniowie zdobywają wiedzę na nowoczesnych urządzeniach, uczestniczą w kursach i szkoleniach, a najlepsi mają gwarancję zatrudnienia po skończeniu szkoły.

Fot. Biuro Rzecznika Prasowego Powiatu Pszczyńskiego

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony