Części i regeneracja

miesiąc temu  25.04.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Wyzwania i szanse dla warsztatów. Kompleksowy program produktowy firmy Hella

Do 30% wartości dobrze wyposażonego nowego samochodu stanowi jego układ elektryczny i – co więcej – elektroniczny. To nie kwestia mody, ale wynik rosnących wymagań konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i systemów informacyjno-rozrywkowych. Jednak wszystko, co jest zainstalowane w samochodzie, może ulec uszkodzeniu.

W 2007 roku ADAC ustalił, że 52% wszystkich awarii spowodowanych jest uszkodzonym oprogramowaniem lub elektroniką. Po 2015 r. wskaźnik ten wyniósł ponad 60% i nadal rośnie. Wynika z tego, że rynek serwisowania pojazdów będzie wiązał się z mniejszą liczbą napraw układów wydechowych, zawieszenia czy uszczelek, a wymagane będzie przede wszystkim kasowanie błędów i komunikatów. Powoduje to gwałtowny wzrost zapotrzebowania na kompetentną diagnostykę, elektryczne i elektroniczne części zamienne oraz usługi techniczne. Oznacza to ogromne wymagania wobec hurtowni i...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony